Engin Deniz Karadağ

0

Engin Deniz Karadağ Kanal D ekranlarında yayınlanan Operasyon 41 adlı yarışma programında komutan olarak yer almıştır. Hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Engin Deniz Karadağ Kimdir? Aslen Nereli?

Taekwondo ile spor hayatına adım atan Karadağ aslen Kars’lıdır. 6 Şubat doğumlu kova burcudur. Ancak doğum tarihi, yaş ve boy, kilo gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır. Yaşantısını Ankara’da sürdürmektedir. 1988 yılında Ankara Kurtuluş Lisesinden mezun olmuştur. 1990 ve 1994 yılları arasında ise Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde eğitimini sürdürmüştür. Taekwondo sporu ile bir çok başarı elde etmiştir. Yenilikçi ve araştırmacı düşünce yapısı ile birçok savunma sporu, savaş sanatları ve dövüş sistemleri üzerinde uzman eğitmenlerle çalışmıştır. Türkiye’de etkili ve profesyonel sistemlerin gelişmesinde önemli bir rol üstlenmiştir.

1990 senesinden beri güvenlik sektöründe görev alan Engin Deniz Karadağ Ülkemizde profesyonel VİP KORUMA eğitim eksiğini hissetmiştir. Bu sebeple yurt dışında birçok Uluslararası VİP Koruma, Anti Terör, Keskin Nişancılık (sniper) katılmış ve başarı elde etmiştir. Ülkemizde dünyanın en büyük ve en eski koruma organizasyonu olan IBA ve ILETA genel müdürü Baron James Shortt of Castleshort tarafından IBA (İnternational Bodyguard Association) Türkiye Genel Müdürlüğü görevine getirilmiştir. Bu sayede ülkemizde Uluslararası diploma ve kimliklere sahip yakın korumaların gelişme ve uzmanlaşmasını sağlayarak, iş, sanat ve siyaset dünyasında önemli şahısların güvenlik ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamıştır.

İş ve Siyaset dünyasında önemli şahısların, terör örgütleri tarafından hedef alınması ile, yurt dışına çıkarak, Uluslararası birçok polis, askeri özel kuvvetlere ve KGB gizli servisine dünyada dışarıdan eğitim veren ilk organizasyon olan ILETA (International Law Enforcement Training Agency) Organizasyonunda ANTİ TERÖR eğitimi almıştır.

İsrail Özel Birimleri tarafından kullanılan: KRAV MAGA ve KAPAP Sistemlerini incelemiş bu konuda uzman birçok master eğitmenlerle beraber çalışmıştır. Bu sporların Türkiye de yapılmasına öncülük eden Engin Deniz Karadağ, bir çok özel kuruluşun Türkiye Sorumluluğuna ve Baş eğitmenliğine getirilmiştir. Ankara’da bulunan kendisine ait Karadag Fight & Fitness Center dünyanın birçok yerinden eğitmenlerle seminerler düzenleyerek, bu alandaki ihtiyaçları karşılamada önemli bir rol üstlenmiştir.

2021 yılında sunuculuğunu Hasan Yalnızoğlu‘nun üstlendiği Operasyon 41 yarışması için kamera karşısına geçmiştir. EnginDenizKaradag youtube video kanalı bulunmaktadır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz