Emre Cemil Ayvalı

Emre Cemil Ayvalı AK Parti Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Peki kaç yaşında? aslen nereli? eğitim hayatı ve kısaca biyografi bilgileri.

1988 yılının Nisan ayında aslen İzmir’de dünyaya gelmiştir.

Emre Cemil Ayvalı eğitim hayatı;

Aliağa Gazi İlköğretim Okulu ardından, Orta ve Lise tahsilini Aliağa Alp Oğuz Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. 9 Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi İngilizce İktisat Bölümü mezunudur.

2006 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi Karşıyaka İlçe Gençlik Kolları ile siyaset hayatına adım atmıştır. Daha sonra İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, Ar-ge, Tanıtım ve Medya, Siyasi ve Hukuki İşlerden sorumlu ilçe başkan yardımcılığı gibi görevleri üstlenmiştir. 2008 yılının Şubat ayında, Başkan Adayı olan Hamza Dağ’ın listesinden İl Gençlik Kolları 2. Olağan kongresinde, İzmir İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi seçildi. 2009 ve 2011 seneleri arasında ise Üniversitelerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı’nı üstlendi. 2011 ve 2012 arasında ise İzmir İl Gençlik Kolları Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığını sürdürmüştür. 2012 Nisan ayında Genel Merkez Gençlik Kolları 3. Olağan Kongresi’nde MKYK Üyesi seçilen Emre Cemil Ayvalı 2013 yılından itibaren Halkla İlişkiler Başkanlığı’nı görevini devam ettirmiştir.

Evli ve İngilizce bilen Emre Ayvalı, geçmişten günümüzde Parti bünyesinde ve organizasyonlarında bir çok kez ödül kazanan isim olmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz