Emine Gülizar Emecan

Emine Gülizar Emecan CHP Bahçelievler Belediye Başkan Adayı. Hakkında merak edilenler. Kısaca eğitim, kariyeri, çalışmaları, biyografi ve hayatı.

Emine Gülizar Emecan Kimdir?

Emine Gülizar Siyasetçi, 27. Dönem CHP İstanbul Milletvekili, İnşaat Mühendisi, CHP Bahçelievler Belediye Başkan Adayı.

İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini Antalya’da tamamlamıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü mezunudur. Yüksek Lisansını İşletme alanında Bahçeşehir Üniversitesi’nde tamamlayan Emecan, aynı zamanda iş güvenliği uzmanıdır.

Mesleki kariyerinin yanı sıra siyaset ile de ilgilenmiş, 2011 ve 2015 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuştur. 2015 yılında İstanbul 3. Bölge’den milletvekili adayı olan Emecan, daha sonra sırasıyla İl Başkan Yardımcılığı ve Parti Meclisi Üyeliği görevlerini üstlenmiştir.

2018 seçimlerinde Bahçelievler’in de içinde bulunduğu İstanbul 3. Bölge’den CHP milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki 5 senelik görev süresince Meclis Plan Bütçe Komisyonu Üyeliği yapmıştır.

Emine Gülizar Emecan Nereli?

Emine Gülizar Emecan aslen Giresun’ludur.

60 yıldır Bahçelievler’de yaşayan bir ailenin mensubu olarak, Bahçelievler’e hizmet etmek için Cumhuriyet Halk Partisi Bahçelievler Belediye Başkan Adayı olmuştur.

Emine Gülizar Emecan Evlimi? Eşi Kim?

Emine Gülizar Emecan Dr. Adil Emecan ile evlidir. Bu evliliğinden 2 evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz