Elvan Kuzucu Hıdır

Elvan Kuzucu Hıdır T3 Vakfı Başkanı olarak açıklanan isim olmuştur. Hakkında kısa sürede pek çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca eğitimi, çalışmaları, kariyeri, biyografi ve hayatı.

Elvan Kuzucu Hıdır Kimdir?

Elvan Kuzucu Hıdır T3 Vakfı Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Teknoloji Takımı (T3) Vakfı Başkanı. 2023 yılında Başkanlık görevini sürdüren Selçuk Bayraktar‘ın abisi Haluk Bayraktar görevini Elvan Kuzucu’ya devretmiştir.

Elvan Kuzucu Hıdır Nereli?

Elvan Kuzucu Hıdır aslen Konya’lıdır.

Elvan Kuzucu Hıdır Kaç Yaşında?

Elvan Kuzucu Hıdır 30 yaşındadır. Doğum tarihi 28 Ekim 1992, burcu ise akrep’tir.

Elvan Kuzucu Hıdır Evlimi? Eşi Kim?

Elvan Kuzucu Hıdır, Ahmet Sadık Hıdır ile evlidir. Bu evliliğinden bir çocuğu vardır.
Elvan Kuzucu hidir2 jpg
Kısaca Eğitimi, Hayatı:

1992 yılında dünyaya gelen Kuzucu, 2010 senesinde Meram Fen Lisesi, 2015 senesinde ise Bilkent Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Türkiye derecesi ile Bilkent Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünü tam burslu olarak kazanmıştır.

Lisans eğitimi döneminde, Robotik Kulübü başkanlığını sürdürmüş, 2015 yılında Yüksek Onur derecesi ile lisans eğitimini tamamlamıştır. Yine Bilkent Üniversitesi’nde aynı bölümde yüksek lisans yapmıştır.

Bu süreçte Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teknogirişim Sermayesi Desteği almaya hak kazanan Kuzucu, TÜBİTAK yurt içi yüksek lisans bursu almıştır. 2017 senesinde yüksek lisans eğitiminden Yüksek Onur derecesi ile mezun olmuş, 2017’de İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği bölümünde araştırma görevlisi olarak doktora eğitimine başlamıştır.

Doktora eğitim sürecinde, TÜBİTAK yurt içi doktora bursu almaya hak kazanan Elvan Kuzucu, doktora tez aşamasında çalışmalarını sürdürmektedir.

Günümüze kadar çeşitli araştırma projelerinde görev almıştır ve uluslararası akademik dergiler ve konferanslarda yayınları bulunmaktadır.

2018 yılından itibaren TEKNOFEST kapsamında düzenlenen teknoloji yarışmalarının ana koordinasyonunu yürütmekte olup ayrıca TEKNOFEST İcra Kurulu üyeliği görevini yürütmektedir.

Temmuz 2023 itibari ile T3 Vakfı Genel Müdürü olarak görevinde bulunurken, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Haluk Bayraktar, görevini Elvan Kuzucu’da devretmiştir.

Resmi instagram hesabı @elvankuzucuhidir, resmi twitter hesabı @elvan_kzc resmi facebook hesabı ise @elvan.kuzucu’dur. Günümüz itibariyle yaşantısını ailesi ile birlikte Ankara’da sürdürmektedir.
Elvan Kuzucu hidir4 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz