Elmir Necebov

Elmir Necebov Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olmuştur. 2017 senesinde yılın en genç iş adamı seçilmiştir. Yaşantısını Çanakkale Biga’da sürdürmektedir.

Çok küçük yaşlarda babasının iflas etmesi ile 9 yaşından itibaren iş hayatına atılmıştır. Günümüzde Azerbaycan ve Rusya’da 50’ye yakın mağazaya sahiptir. Türkiye’de de mağazalaşmaya gitmekte olan Necebov, Türkiye’de yılın en genç iş adamı seçilmiştir.

1991 yılında Azerbaycan Berde’de dünyaya gelmiştir. Babası tekstil işi ile uğraşmış ancak iflas etmiştir. İlk etapta bir mal pazarına gittiğini ve bir akrabasının kendisine 3 koyun verdiğini onları satmasını istediğini belirtmiştir.

Hayvan pazarının çok sıcak olması ve insanların ihtiyaçlarının soğuk bir içecek olacağını düşünmüş ve ayran satmaya karar vermiştir. Boş şişe toplayıp, bakkaldan aldığı yoğurt ile ayran yapmış ve satmaya başlamıştır. Bu dönemde Havacılık Akademisine başvurmuş ancak maddi imkansızlıklar nedeni ile okula kayıt yaptıramamıştır.

Daha sonra borç alarak Bakü’ye okumak için gittiğini belirten Elmir Necebov kalacak yerinin dahi olmadığını bu nedenle akşamları popüler restaurantlardan birisinde gece çalıştığını anlatmıştır. Bir arkadaşının yardımı ile Türkiye’de okumak için sınavlara hazırlanmış ve ailesinin izin vermemesine rağmen Türkiye’ye gelerek Çanakkale Üniversitesinde okumaya başladığını aktarmıştır. Türkiye’dede üniversite döneminde restaurantlarda çalışan Elmir Necebov bu arada Facebook’ta gitar ile ilgili bir sayfa açmış ve gitar satın almak isteyenlerin çok fazla olduğun fark etmiştir.

Hemen öğretmenleri ile bu konuyu konuştuğunu ve Azerbaycan’dada bir kurs açtığını, ilk ayda 250 öğrencinin başvurduğunu, kısa sürede ofise dönüştüğünü ve instagram sayfası ile ciddi bir talep oluştuğunu belirten Elmir Necebov kısa sürede satışlarını 30 kata çıkarmayı başarmıştır. Kazandığı paralar ile kozmetik işine giren Elmir Necebov günümüzde Moskova’da kozmetik ürünleri dahil Türkmenistan, Kazakistan ve Azerbaycan’a parfüm göndermektedir. Sattığı kozmetik ürünler kişisel markasıdır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz