Doğan Aydal

Doğan Aydal Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Doğan Aydal Kimdir?

Doğan Aydal Siyasetçi, yazar, Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı.

Doğan Aydal Nereli?

Doğan Aydal Malatya’lıdır. Aslen Malatya nüfusuna kayıtlı ve Malatya doğumludur.

Eğitim Hayatı:

Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nden Maden Jeolojisi Yüksek Mühendisi olarak mezun olmuştur. İngilizce eğitimini International House, Hastings; Master ve Doktora eğitimini ise İngiltere’de Leeds Üniversitesinde, 1976 ve 1980 yılları arasında tamamlamıştır.

Kısa dönem askerlik öncesi ve sonrasında, MTA Genel Müdürlüğü çeşitli birimlerinde çalışmıştır.

1982 yılı sonunda Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi’nde Y. Doç. Dr. unvanı ile göreve başlamış ve 1991 yılında Doçent unvanı almıştır. 1994 yılında bir dönem ABD CINCINNATI Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümünde misafir öğretim üyesi olarak bilimsel araştırmalarda bulunmuştur.

Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde Öğretim Üyesi iken emekliye ayrılmıştır. Madencilik, Enerji politikaları, Uzaktan Algılama ve Coğrafi Bilgi Sistemleri üzerine uzmandır.

Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı, Başbakan Danışmanlığı, TBMM’de Danışmanlık, Sümer Holding Yönetim Kurulu Üyeliği, Kastamonu Meslek Yüksek Okulu Kurucu Müdürlüğü, Ankara Üniversitesi Senato Üyeliği ve Afrika Çalışmaları ve Araştırmaları Merkezi Müdürlüğü gibi idari görevler yapmıştır.

Amerika, Afrika, Avrupa ve Asya kıtasındaki 60 ülkede, çeşitli bilimsel araştırma, inceleme ve gezilerde bulunmuştur.
dogan aydal4

Doğan Aydal Kitapları:

Doğan Aydal’ın yurtiçi ve dışında birçok makale ve Tebliği bulunmaktadır.

Maden Savaşları
Petrolsüz Dünya
Enerji Kan Kokuyor
Sular Kızıl Akacak
Enerjiye Açılan Karanlık Kapılar
Savaş Tuzakları

1995 Yılında yapılan Genel Milletvekili Seçimlerinde, Prof.Dr. Necmettin Erbakan tarafından “Türkiye Milletvekilliği” için aday gösterilmiş ancak Anayasa Mahkemesinin yeni ihdas edilen “Türkiye Milletvekili” kavramını iptal etmesinden sonra, yine Necmettin Erbakan’ın isteği üzerine İstanbul 2 Bölge Milletvekili adayı olmuştur.

Yeniden Refah Partisi Kurucular Kurulu, Merkez Karar Yürütme Kurulu ve Merkez Yürütme Kurulu Üyesidir. Araştırma ve Geliştirmeden sorumlu Genel Başkan Yardımcısıdır.

Resmi instagram hesabı @doganaydal resmi twitter hesabı ise @prof_aydal ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz