Devrim Barış Çelik

0

Devrim Barış Çelik CHP PM Üyesi | BJK Kongre Üyesi. Hakkında merak edilenler, kısaca eğitimi, hayatı ve biyografi bilgileri.

Devrim Barış Çelik Kimdir?

Devrim Barış Çelik CHP PM Üyesi, CHP Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı. İzmir 9 Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezundur. Ardından Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalı, Siyasal Davranış Bilim Dalı’nda Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır.

Ayrıca Marmara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Yerel Yönetimler Ana Bilim Dalı, Mahallî İdareler ve Yerinden Yönetim Bilim Dalı’nda da yüksek lisans eğitimine devam etmiştir.

Doktora tez çalışmasınıda aynı bilim dalı üzerine devam ettirdiği belirtilmektedir.

Devrim Barış Çelik Nereli?

Devrim Barış Çelik aslen Kayseri doğumludur.
devrim baris celik5 jpg

Devrim Barış Çelik Siyaset Hayatı:

Devrim Barış Çelik Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları ile siyaset hayatına atılmıştır. Parti Okulu eğitmeni olarak devam eden Çelik, parti bünyesinde çeşitli illerde üye temel eğitimi, eğitici eğitimi ve aday adayı eğitimleri vermiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi, Genel Merkezi’nde seçim bildirgeleri, kampanya ve seçim stratejileri hazırlama komisyonlarında çalışmış, BYKP bünyesinde akademik toplantı, konferans ve çalıştaylarının organizasyonunda görev almıştır.

24. ve 25. Dönem’de İzmir milletvekili aday adayı olmuştur. 24 Haziran 2018 genel seçimlerinde CHP İzmir 1. Bölge 12. sıra milletvekili adayı da olmuştur.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 37. İzmir İl Kongresi’nde, Kurultay Delegesi, 37. Olağan Kurultayı’nda ise “Parti Meclisi Üyesi” seçilmiştir. Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi olan Çelik, Doğu ve Güneydoğu / Doğu Masası Koordinatörü ve Saha Çözüm Masası Koordinatörü olarak görev yapmıştır.

2023 genel seçimlerde İzmir 1. Bölge Milletvekili adayı olmuştur. En son Onursal Adıgüzel‘in yerine Cumhuriyet Halk Partisi Bilgi ve İletişim Teknolojileri’nden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine atanmıştır. Ayrıca partinin, Parti Meclisi’nde ve Merkez Yönetim Kurulu’nda da görev almaktadır.
Resmi instagram hesabı @dbcelik, resmi twitter hesabı ise @dbcelik ‘tir.
devrim baris celik1 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz