Cemal Günbaş

Cemal Günbaş Milliyet Gazetesi’nde yazmaya devam ediyor. Başarılı isim hakkında ise bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Cemal Günbaş Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

1992 yılında dünyaya gelen Cemal Günbaş aslen Bursa İznik’lidir. İlkokul eğitimini Yalova’da tamamlamış ardından Bursa’da Lise’yi bitirmiştir. 1992 Kasım doğumlu olan Günbaş 2022 yılı itibariyle 29 yaşındadır. Modacı, köşe yazarı, yazar ve Influencer olarak kariyerini ve çalışmalarını sürdürmektedir.

Cemal Günbaş Eğitimi;

Uludağ Üniversitesi Gıda Teknoloji Bölümü mezunudur. Her ne kadar günümüzde mezun olduğu bölüm üzerine kariyerini sürdürmese de diğer alanda başarılı kariyeri ile adından söz ettirmektedir.

Özellikle moda ve sanata tutkusu ile tanınmaktadır. Bu sebeple de ilerleyen süreçte İstanbul’a taşınmıştır. Günümüzde yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir. Bir dönem moda dünyasının duayen ismi Nur Yerlitaş (Nurella) ile çalışma fırsatı yakalamış ve o dönemde modayı çok daha yakından tanımış ve benimsemiştir.
cemalgunbas
Günümüze kadar bir çok ünlü isim ile çalışmıştır. Hande Yener, Seda Sayan, Petek Dinçöz, Dilan Çıtak Tatlıses ve daha bir çok ünlü ismin stylingliğini üstlenmiştir. Bunun yanı sıra yine bir çok sanatçının menajerliğini yapmıştır.

Moda dışında yazarlığa olan tutkusu ile de bilinen Cemal Günbaş günümüzde tüm bu başarılı kariyerinin yanı sıra Türkiye’nin en çok tirajlı gazetelerinden olan Milliyet’te moda, müzik ve yaşam üzerine konuları kaleme almaktadır. Ayrıca röportajlar ve özel haberler yaparak başarılı yazarlık kariyerini de sürdürmektedir. Milliyet Gazetesi’nde bir çok başarılı röportaj ve özel haberi kaleme almıştır. Akasya Asiltürkmen: “115 yaşına kadar yaşayacağım”, Kerimcan Durmaz: “Benimle aynı projede yer almaya cesareti olan var mı?” ve Yılbaşı gecesi için kıyafet önerileri en son kalema aldığı konu başlıklarından sadece bir kaçıdır.

2019 yılında En iyi Sosyal Medya Kullanıcı ödülü’nü kazanan Günbaş ayrıca 2020 yılında ise En İyi İletişim Ödülünün de sahibi olmuştur.

Resmi instagram hesabını @cemalgunbas kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı ise 121bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz