Nur Yerlitaş

1

Nur Yerlitaş hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? kaç yaşında neden öldü? kariyeri, çalışmaları, hayatı ve biyografi bilgileri.

1955 yılında dünyaya gelen Nur Yerlitaş, tanınmış lakabı ile Nurella 2015 yılında Bur Tarz Benim yarışmasında jüri olarak ekranlarda yer almıştır. Anne tarafından arap kökenli Siirt’li, baba tarafından ise aslen Giresun’ludur.

İstanbul Karagümrük doğumludur, annesi, dayısı, Arap Cafer ve diğer dayıları İstanbul Tophane doğumludur. Bahattin ve Benan isimlerinde iki kardeşi vardır.

Moda tasarımcısı, dikişçi ve kostüm tasarımcısı olarak uzun yıllar moda dünyasına hizmet etmiştir.

Kariyerine ilk olarak, Milano ve Paris’ten getirdiği kıyafetleri satarak adım atmıştır. Özellikle Seda Sayan, Demet Akalın, Ajda Pekkan ve Bülent Ersoy gibi ünlü isimlerle çalışarak adından söz ettirmiştir. Son dönemlerinde sık sık bir çok moda programı için ekran karşısına geçmiştir.

Ölümü, neden öldü?

2019 yılında kendisine kanser teşhisi konmuş ve beyin ameliyatı olmuştur. Ameliyatın ardından ekranlardan uzak tedavisi ile ilgilenmek zorunda kalmıştır. Ameliyatın ardından oldukça zayıfladığı da gözlerden kaçmayan ünlü isim, 27 Nisan 2020 tarihinde, 64 yaşında iken tedavi gördüğü hastanede kanser nedeni ile hayata gözlerini yummuştur.

Nur Yerlitaş Katıldığı ve yer aldığı projeler;

Bak Kim Dans Ediyor (2007)
Yemekteyiz (2010)
Bugün Ne Giysem (2011)
Bu Tarz Benim (2014)
İşte Benim Stilim (2015-2017)
Maral: En Güzel Hikâyem (2015) – 9. bölüm
“Türkan” – Demet Akalın (2011)

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz