Burhanettin Kocamaz

Burhanettin Kocamaz Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

1955 yılında dünyaya gelen Burhanettin Kocamaz, aslen Mersin, Tarsus İlçesi, Nacarlı Köyü nüfusuna bağlıdır.

İlköğretim, Ortaokul ve Lise eğitimini memleketi Tarsus’ta tamamlamış, ardından Gazi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

Mezuniyetin ardından 2 sene kadar İskenderun Demir Çelik Fabrikası Kalite Kontrol Labaratuvarlar Müdürlüğünde görev yapmıştır. Vatani görevinin ardından Cengiz Topel Lisesinde, askerlik öncesinde ise Tarsus Endüstri Meslek Lisesinde Kimya öğretmenliği yapmıştır.

1983 ve 1985 seneleri arasında Ankara Hukuk Fakültesinde devam eden Kocamaz ardından bir mazereti nedeni ile okuldan ayrılmış, özel bir dershanede 5 sene öğretmenlik yapmıştır.

Daha sonra Kocamazlar Tarım Ltd. Şti.’ni kurmuş ticaret hayatına atılmıştır. 1992 senesinde Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Teşkilatına girmiş ve basın sözcüsü olmuş, 1994 senesinde ise MHP’den Belediye Başkanlığına aday olmuş ve kazanmıştır. 1999 yılından 2009 seçimlerine kadar toplam 4. kez Tarsus Belediye Başkanlığını kazanmış ve hizmet etmiştir.

Mersin BŞB Spor kulübü başkanlığıda yapmış olan Burhanettin Kocamaz, Hatice Kocamaz ile evlidir ve bu evliliğinden üç evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz