Burak Deniz

0

Burak Deniz başarılı yapımlar ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Başarılı oyunculuk kariyerinin yanı sıra yakışıklılığı ile de tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. Hayranları tarafından ise hakkında bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Kimdir? Nereli?

1989 yılının Ekim ayında dünyaya gelen yakışıklı oyuncu aslen Kocaeli İzmit doğumludur. Anne ve babası o henüz çok küçükkün boşanmışlardır. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü mezunudur. 17 yaşında iken İzmit’te oyunculuk atölyesi derslerine katılmış ve Gökçe Doruk Erten tarafından keşfedilmiştir. Özellikle Tatlı Küçük Yalancılar ve Aşk Laftan Anlamaz dizileri ile ciddi bir çıkış yakalamıştır.

Hakkında Gerçekler:

1 – Oyunculuk kariyerinde kötü karakterleri oynamayı seviyor, ancak bu durumun üstüne yapışmasında da korkmuyor değil.

2 – Fırsat bulması durumunda tiyatroyu deneyimlemek ayrıca, grafik tasarım üzerine çalışmalar yapmak ve bir enstrüman çalmayı öğrenmek istediğini dile getirmiştir.

3 – Setler dışında kalan zamanının büyük bir bölümünü spora ayırmaktadır.

4 – Koşmak, yüzmek ve bisiklete binmekten büyük keyif almaktadır. Ayrıca capoeira sporu ile ilgilenmiş, dövüş sanatları üzerine çalışmalar yapmıştır.

5 – Motosiklet kullanmaktan da büyük bir keyif aldığını belirtmiştir.

6 – Aile kavramı Burak Deniz için, bir mola noktası’dır. Tanıdık, güvenli ve kendisini bulduğu bir durak.

7 – Sinemada izlediği ilk film “Küçük Deniz Kızı ve Herkül”.

8 – Favori dizileri, Game of Thrones, Mozart in the Jungle ve Sherlock.

9 – Uzunca bir süre buz hokeyi oynamış ancak ilerleyen süreçte bırakmıştır.

10 – Sanat tarihi üzerine eğitim almıştır. Koservatuvar okumadığı için setlerin kendisine hep bir okul göründüğünü dile getirmiştir.

Burak Deniz Boyu, Kilosu, Yaşı:

Yakışıklı oyuncunun boyu 1.85 cm, kilosu 75, burcu ise terazi’dir. 2021 yılı itibariyle 31 yaşındadır. Ekran severler tarafından Medcezir dizisinde canlandırdığı Aras karakteri ile tanınmıştır. En çok merak edilen sorulardan birisi ise sevgilisi kim? Sorunun cevabı güzel oyuncu Büşra Develi ile uzun bir birlikteliği olmuş ancak yakın zamanda ayrılmışlardır. Şu an herhangi bir birlikteliği magazin gündemine yansımamıştır.

İlginizi Çekebilir :   Metin Belgin

Burak Deniz oynadığı diziler:

Kolej Günlüğü, Sultan, Kaçak, Gecenin Kraliçesi, Tatlı Küçük Yalancılar, Patron, Bizim Hikaye (Barış) Arada, Aşk Laftan Anlamaz, Yarım Kalan Aşklar ve Maraşlı. Maraşlı dizisined Alina Boz ile başrolü paylaşmış ve dizi de Maraşlı Celal Kün karakteri için kamera karşısına geçmiştir.

Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaktadır. @_burakdeniz olarak kullandığı instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 5,4milyon civarındadır. Twitter hesabında ki sayı ise 240,6 B.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz