Hande Erçel

Hande Erçel Fox Tv ekranlarında yayınlanan Sen Çal Kapımı isimli dizi de Eda Yıldız karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Güzel oyuncu daha öncede rol aldığı başarılı projeler ile adından söz ettirmiştir. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hande Erçel Kimdir? Nereli?

1993 yılının Kasım ayında dünyaya gelen güzel oyuncu aslen doğma büyüme, Balıkesir Bandırma’lıdır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü mezunudur. Ekranların sevilen oyuncularından Gamze Erçel ablasıdır. Annesinin ismi Aylin Erçel, babasının ise Kaya Erçel’dir. Hande Erçel kusursuz fiziğinin yanı sıra, başarılı oyunculuğu sıcakkanlı ve çok samimi bir karaktere sahip olduğu için taraflı tarafsız her kesimden büyük bir sevgi ile karşılanmaktadır.

İlk tiyatro sahne deneyimini okulda iken Keşanlı Ali Destanı oyunu ile yaşamıştır. Daha sonra her oyunda rol alıp birinden diğerine yetişmeye çalıştığını, bu mesleği hep yapmak istediğini sevenleri ile paylaşmıştır.

Hande Erçel Boyu, Kaç Yaşında? Sevgilisi Kim?

Boyu 1.75 cm, kilosu 55, burcu ise yay’dır. 2024 yılı itibariyle 30 yaşındadır. Resmi instagram hesabını @handemiyy olarak kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı 23milyon civarındadır. Sosyal medya hesaplarını kendisi yönetmektedir. İnstagramda kendisi ise İllüstrasyon ve seyahat odaklı sayfalara ilgi duymaktadır. Sevgilisi ise ekran severlerin yakından tanıdığı yakışıklı oyuncu Kerem Bürsin‘dir.

Hakkında Gerçekler:

Bir dönem ciddi anlamda astrolojiye ilgi duymuştur. Bir yıldız varsa dönemi geldiğinde kendine yakıştığı gibi parlayacağına inanmaktadır.

Hedeflediği yolda başarısını daimi kılmak için çok fazla çalışıp, emek sarfetmektedir.

Çizim yapmaktadır. Çizmeye ablası Gamze Erçel’den gördüğünde başlamıştır. Ablası ile atölyeye gitmiş ve eline kalemi aldığında kendi dünyasını yansıtabildiği bir yer olduğunu görmüştür.

Çizgisini en çok beğendiği isimler, Mihri Müşfik Hanım, Salvador Dali ve Ergin İnan.

Oyunculuk dünyasında bir çok ismi beğendiğini belirtmiştir. Ancak özellikle Anne Hathaway’in hiç değişmeyen doğallığına bayıldığını dile getirmiştir.

İlerleyen dönemde Fantastik/Macera türünde olan Malefiz gibi bir filmde oynamak istemektedir.

Bir röportaj sende yazıyorsun denmiş. Oda yazıyorum demeyelim ama karaladığım ve kendime ait bir kaç hikayem var diye cevap vermiştir.

Her zaman fantastik ve animasyon türündeki filmlerin favorisi olduğunu, çocukken izlediği ilk sinema filminin ise Karınca Z olduğunu belirtmiştir.

Hiç bir zaman tatil planı yapmayan Hande Erçel, tatilin spontane gelişmesinden yanadır. Ancak en çok görmek istediği şehrinde Sicilya olduğunu aktarmıştır.

Herkes tarafından inanılmaz bir hayvansever olduğu bilinmektedir. Çocukluğundan beri her zaman köpek arkadaşlarım var, Üniversite için İstanbul’a geldiğinde ise bir gece sokakta sonradan adını Gece koyduğu kedisi karşılaşmıştır. Hemen onu sahiplenmiş ardından, Gri, Noche, Niebla ve Azul isimlerini verdiği hayvanları olmuştur.

2020 yılında ilk sinema oyunculuk deneyimini gerçekleştirmiştir. Türk-İran ortak yapımı “Mest-i Aşk” filminde Kimya Hatun karakterini canlandırmıştır. Filmi İran sinemasının ünlü yönetmenlerinden Hassan Fathi üstlenmiştir. Kendisine ait web sitesi ise: http://handeercel.com.tr

Oynadığı Diziler:

Tatar Ramazan
Çalıkuşu (Zahide)
Çılgın Dersane Üniversitede (Meryem)
Hayat Ağacı (Selen Karahanlı)
Güneşin Kızları (Selin Yılmaz)
Aşk Laftan Anlamaz (Hayat)
Siyah İnci (Hazal)
Halka (Müjde Akay)
Azize (Azize Günay)
Sen Çal Kapımı (Eda Yıldız)

4 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz