Alina Boz

1

Alina Boz Maraşlı Mahur karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Hem güzelliği, hem oyunculuğu hem de karakteri ile ekran severler tarafından büyük beğeni ile takip edilmektedir. Haliyle hayranları tarafından da bir çok soru merak konusu olmaktadır. Aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? kimdir? Kısaca hayatı, ailesi, biyografisi ve özgeçmişi.

Alina Boz Kimdir? Nereli?

1998 yılının Haziran ayında dünyaya gelen Alina Boz’un burcu İkizler’dir. Rusya’da Moskova’ya yakın bir kasabada doğmuştur. Çok güzel bir çocukluk geçiren Boz, küçükken orada ağaçlara tırmanıp, ormanlarda gezdiğini, şehirde değil köyde çocukluğunu yaşadığını belirtmiştir. Baba tarafından aslen Balkan Türkü olan güzel oyuncu’nun annesi ise Rus asıllıdır. Dedesi ile Rusya’da iken sık sık tiyatrolara gider, oyunculuk aşkı kendisine o dönemlerde enjekte olmuştur.

Türkiye macerası;

Ailesi ile birlikte henüz 7 yaşında iken Türkiye’ye taşınmış ve Avcılar’da yaşamıştır. Geldiğinde hiç Türkçe bilmeyen Alina Boz, kısa sürede yaşının da küçük olması sebebi ile zorluk çekmeden Türkçe öğrenmeyi başarmıştır.

İstanbul’da Barış Manço Kültür Merkezi’nde Tiyatro eğitimi almış ve bir ajansa kayıt yaptırmıştır. Ardından Ata Demirer ile birlikte bir reklam filminde yer almıştır. Dergi ve reklam çekimleri devam ederken ise ilk oyunculuk deneyimini o dönemde Cesur Hemşire adlı dizi ile gerçekleştirmiştir.

Alina Ne Demek? Anlamı Nedir?

İsmini annesi koymuştur. Aslında Arina koymayı düşündüğünü, Puşkin’in dadısının adı Arina olduğunu sonrasında ise Alina’ya karar verdiklerini belirtmiştir. Rusya’da oldukça yaygın bir isimdir. Türkçe’deki anlamı ise yazın en güzel gecesi anlamına taşımaktadır.

Alina Boz eğitim hayatı;

İlköğretim eğitimine İstanbul’da başlamıştır. Özel Gökjet Havacılık Lisesi Kabin Hizmetleri Bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından Kadir Has Üniversitesi Tiyatro bölümünü kazanmıştır. Bir dönem pilot olmak istediğini ancak sözel ağırlıklı olduğu için psikoloji okumak istediğini aktaran güzel isim, oyunculuk kariyerinin iyi gitmemesi durumunda Psikolog olabileceğini de sözlerine eklemiştir.

Alina Boz Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.73 cm, kilosu 50, burcu ise ikizler’dir. 2021 yılı itibariyle yaşı 22’dir.

Cesur Hemşire, Paramparça, Kaçma Birader, Vatanım Sensin, Sevda’nın Bahçesi ve Elimi Bırakma isimli dizilerde oynadı. Ayrıca Kaçma Birader ve 2017 yılında Bölük adlı sinema filminde rol almıştır. Özellikle ekran severler tarafından Paramparça dizisinde canlandırdığı Hazal karakteri ile tanınmıştır. Netflix dizisinde, Love 101’de de rol aldı. En son Maraşlı adlı dizi de Mahur karakterini canlandırmıştır.

Alina Boz Hakkında Gerçekler:

En sevdiği kitaplar, George Orwell’ın 1984 ve Hayvan Çiftliği kitaplarıdır.
Ayrıca ilginç bir takıntısıda güzel yazıya karşıdır. Okulda öğretmenler bir şey yazdırdığında farklı kalemler kullanarak, alt başlıkları yeşil, yan başlıkları mavi gibi. küçücük yazarak yanlarına kare notlar aldığını bir röportajında dile getirmiştir.
Haluk Bilginer‘i çok seviyor. Ayrıca Jennifer Lawrence ve Javier Bardem’in de oyunculuklarını çok beğeniyor.
İstanbul’da en çok Moda ve Nişantaşı semtlerini seviyor.
Mutfakla arası olmadığını ama yumurta tarifi verebileceğini dile getirmiştir.
Çantasından ayırmadığı şeyler, İngilizce kitapları, şarj aleti, telefonu, kalemleri ve not defteri.
Üç köpeği var, isimleri Lilly, Jerry ve Steph.
Çok fazla kitap okuyor ve film izliyor.
Hangi takımı tutuyor sorusunun cevabı Beşiktaş.

Alina Boz Sevgilisi Kim?

Son dönemlerde ünlü isim Mithat Can Özer ile birlikteliğiyle sık sık gündeme gelmektedir. Mithat Can Özer sanatçı Sezen Aksu ve Sinan Özer’in oğludur. Mithat Can Özer Alina Boz yaş farkı ise 17’dir.

Resmi instagram hesabı @alinaboz günümüz itibariyle takipçi sayısı ise 3,5milyon civarındadır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz