Alina Boz

2

Alina Boz Maraşlı Mahur karakteri ile dizi severleri ekrana kilitledi. Güzel oyuncu ailesi, hayatı yaşamı ve kariyeri ile her dönem odak isim olmayı başarmıştır. Hakkında ise hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Alina Boz Kimdir? Nereli?

Son yıllarda genç yaşta yakaladığı kariyeri ile oyunculuk dünyasının en başarılı isimlerinden birisi olan Alina Boz’un doğum tarihi 1998, doğum yeri ise Rusya Moskova’dır. Rusya’da Moskova’ya yakın bir kasabada doğmuştur.

Çok güzel bir çocukluk geçiren Boz, küçükken orada ağaçlara tırmanıp, ormanlarda gezdiğini, şehirde değil köyde çocukluğunu yaşadığını belirtmiştir. Baba tarafından aslen Balkan Türkü (Bulgaristan göçmeni) olan güzel oyuncu’nun annesi ise Rus asıllıdır. Dedesi ile Rusya’da iken sık sık tiyatrolara gider, oyunculuk aşkı kendisine o dönemlerde enjekte olmuştur. Babası hakkında detaylı bilgilere ulaşılamamıştır.

Türkiye Macerası:

Ailesi ile birlikte henüz 7 yaşında iken Türkiye’ye taşınmış ve Avcılar’da yaşamıştır. Geldiğinde hiç Türkçe bilmeyen Alina Boz, kısa sürede yaşının da küçük olması sebebi ile zorluk çekmeden Türkçe öğrenmeyi başarmıştır.

İstanbul’da Barış Manço Kültür Merkezi’nde Tiyatro eğitimi almış ve bir ajansa kayıt yaptırmıştır. Ardından Ata Demirer ile birlikte bir reklam filminde yer almıştır. Dergi ve reklam çekimleri devam ederken ise ilk oyunculuk deneyimini o dönemde Cesur Hemşire adlı dizi ile gerçekleştirmiştir.

Alina Ne Demek? Anlamı Nedir?

İsmini annesi koymuştur. Aslında Arina koymayı düşündüğünü, Puşkin’in dadısının adı Arina olduğunu sonrasında ise Alina’ya karar verdiklerini belirtmiştir. Rusya’da oldukça yaygın bir isimdir. Türkçe’deki anlamı ise yazın en güzel gecesi anlamına taşımaktadır.

Alina Boz Eğitimi

İlköğretim eğitimine İstanbul’da başlamıştır. Özel Gökjet Havacılık Lisesi Kabin Hizmetleri Bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından Kadir Has Üniversitesi Tiyatro bölümünü kazanmıştır. Bir dönem pilot olmak istediğini ancak sözel ağırlıklı olduğu için psikoloji okumak istediğini aktaran güzel isim, oyunculuk kariyerinin iyi gitmemesi durumunda Psikolog olabileceğini de sözlerine eklemiştir.

Alina Boz Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Alina Boz 22 yasında ve 1.73 boyundadır. Kilosu 50, burcu ise ikizler’dir.

Alina Boz Hakkında Gerçekler:

1 – En sevdiği kitaplar, George Orwell’ın 1984 ve Hayvan Çiftliği kitaplarıdır.

2 – Ayrıca ilginç bir takıntısıda güzel yazıya karşıdır. Okulda öğretmenler bir şey yazdırdığında farklı kalemler kullanarak, alt başlıkları yeşil, yan başlıkları mavi gibi. küçücük yazarak 3 – yanlarına kare notlar aldığını bir röportajında dile getirmiştir.

4 – Haluk Bilginer’i çok seviyor. Ayrıca Jennifer Lawrence ve Javier Bardem’in de oyunculuklarını çok beğeniyor.

5 – İstanbul’da en çok Moda ve Nişantaşı semtlerini seviyor.

6 – Mutfakla arası olmadığını ama yumurta tarifi verebileceğini dile getirmiştir.

7 – Çantasından ayırmadığı şeyler, İngilizce kitapları, şarj aleti, telefonu, kalemleri ve not defteri.

8 – Üç köpeği var, isimleri Lilly, Jerry ve Steph.

9 – Çok fazla kitap okuyor ve film izliyor.

10 – Hangi takımı tutuyor sorusunun cevabı Beşiktaş.

11 – Murat Boz ile aynı soyadı taşıdığı için hayranları tarafından akraba oldukları düşünülüyor. Ancak güzel Alina Boz bir açıklamasında soyadı benzerliği dışında bir bağlarının olmadığını dile getirmiştir.

Oynadığı Sinema ve Diziler:

Cesur Hemşire, Paramparça, Kaçma Birader, Vatanım Sensin, Sevda’nın Bahçesi ve Elimi Bırakma isimli dizilerde oynadı. Ayrıca Kaçma Birader ve 2017 yılında Bölük adlı sinema filminde rol almıştır. Özellikle ekran severler tarafından Paramparça dizisinde canlandırdığı Hazal karakteri ile tanınmıştır. Netflix dizisinde, Love 101’de de rol aldı. En son Maraşlı adlı dizi de Mahur karakterini canlandırmıştır.

Mithat Can Özer Kimdir? (Alina Boz’un Sevgilisi)

Son dönemlerde ünlü isim Mithat Can Özer ile birlikteliğiyle sık sık gündeme gelmektedir. Mithat Can Özer sanatçı Sezen Aksu ve Sinan Özer’in oğludur. Mithat Can Özer Alina Boz yaş farkı ise 17’dir.

İnstagram ve Tiktok Hesabı:

İnstagram Hesabı: @alinaboz/ 4,1milyon takipçi.
Tiktok Hesabı: @alinabozofficiall

@alinabozofficiall

Spor… @_dilarakurtulmus_ kankam❤ #alinaboz #teamalina

♬ orijinal ses – Alina Boz

2 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz