Botan Aslan

Botan ASLAN (Btn), 15 Ağustos 2002 İstanbul doğumludur. Aslen Diyarbakır’lı ve İstanbul’da yaşamaktadır. Aslan burcuna sahiptir. Grafik Tasarım, Dijital Pazarlama ve İçerik Üreticisidir. Btn Aslan YouTube kanalının sahibidir. Bilişim ve Teknolojileri alanında öğrenim görmektedir. 5 yılı aşkın süredir freelancer olarak günümüzün dijital ortamı olan internet üzerinde çalışmalar sürdürmektedir.

Google’ın verdiği ‘Dijital Pazarlama Temelleri’ isimli eğitimini tamamlama süreci sonrasında 95 puan ile sertifika’nın sahibi olmuştur. Aynı başarıyı ülkemizin ‘Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun yani BTK Akademi‘nin verdiği ‘Dijital Pazarlama Temelleri’ isimli eğitimini tamamlama süreci sonrasında 80 puan alarak sertifika’nın sahibi olmuştur.

Botan Aslan, dijital ortamda kendisi tarafından belirlenen nickname (kullanıcı adı) Btn Aslan ile bilinmektedir. Günümüzün dijital TV medyası olarak bilinen YouTube’da ilginç bilgiler ve sıradışı bilgiler adı altında eğlenceli içerikler paylaşıyor. TikTok’da da bu ilginç bilgilerin kısa özetlerini paylaşmaktadır. Instagram’da ise, kendisi tarafından hazırlanan blog içerikleri üretmektedir.

Botan Aslan (Btn), freelancer olarak dijital ortamda hizmetler sunuyor. Sunduğu hizmetler ise Web Tasarım, Grafik Tasarım, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya Uzmanlığı ve Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) yapmaktadır.

2013-2015 yılları arasında Amatör lisanslı olarak Futbolculuk kariyeri de yapmıştır.

Botan İsminin Anlamı Nedir?

Botan, Dicle Nehri’nin bir koludur. İsmini geçmişteki Botan (Kentrites) Krallığı’ndan alır. Sokrates’in öğrencisi Ksenophon M.Ö 400 yılında yazdığı Anabasis (Onbinlerin Dönüşü) adlı kitabında nehirden oldukça fazla bahsetmiştir. Ayrıca Botan ismini bir doğa ismi olduğunu da unutmayın. Doğa ile en güzel örneği ise “Botanik” bahçeleri üzerinden verebiliriz.

Btn Aslan’ın Anlamı Nedir?

Btn Aslan isminin anlamı “Botan” isminden o ve a’nın çıkarımıyla gerçekleşen kısaltma bir addır. Aslan ise soy ismidir.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz