Botan Aslan

blank

Botan Aslan hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? kaç yaşında? kimdir? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

15 Ağustos 2000 İstanbul doğumluyum. Aslan burcuna sahibim. Bilişim ve Teknolojileri alanında öğrenim görmekteyim. 5 yılı aşkın süredir freelancer olarak günümüzün dijital ortamı olan internet üzerinde çalışmalar sürdürmekteyim. Birçok kurumsal şirketlerin web site, sosyal medya, içerik ve grafik tasarım editörlüğünü yaptım. Günümüzün dijital televizyon‘u olarak gördüğümüz YouTube üzerinde storytel ve vlog çekimleri yapmaktayım. Uzmanlık Alanı; Dijital Pazarlama, YouTuber, Sosyal Medya, Video Editörü, İçerik Editörü, WebMaster.

Google’ın verdiği ‘Dijital Pazarlama Temelleri’ isimli eğitimini tamamlama süreci sonrasında 95 puan ile sertifika’nın sahibi oldum. Aynı başarıyı ülkemizin ‘Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun yani BTK Akademi‘nin verdiği ‘Dijital Pazarlama Temelleri’ isimli eğitimini tamamlama süreci sonrasında 80 puan alarak sertifika’nın sahibi oldum. Başlıca ilgilendiğim alanlarım ise teknoloji, tasarım, dijital medya, okuma/araştırma, müzik ve olmazsa olmaz futbol olarak geçmektedir.

Botan Aslan, Botan isminin anlamı;

Botan isminin anlamı Botan, Dicle Nehri’nin bir koludur. İsmini geçmişteki Botan (Kentrites) Krallığı’ndan alır. Sokrates’in öğrencisi Ksenephon M.Ö 400 yılında yazdığı Anabasis (Onbinlerin Dönüşü) adlı kitabında nehirden oldukça fazla bahsetmiştir. Ayrıca Botan ismini bir doğa ismi olduğunu da unutmayın. Doğa ile en güzel örneği ise “Botanik” bahçeleri üzerinden verebilirim.

BTN ASLAN’IN ANLAMI NEDİR?

Btn Aslan isminin anlamı “Botan” isminden o ve a‘nın çıkarımıyla gerçekleşen kısaltma bir ad‘dır. Aslan ise soyismimdir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz