Bengü Üçüncü

0

Bengü Üçüncü uzun süredir, senarist, yazar ve sosyal medya dünyasındaki programları, içerikleri ve paylaşımları ile merak konusu olmuştur. Hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Bengü Üçüncü Kimdir?

1983 yılının Nisan ayında Samsun’da dünyaya gelmiştir. Ankara da bir süre Siyaset Bilimi ve bir süre iletişim tasarımı okuyup sonra eğitimine Londra’da devam etmiştir. Londra-ABD arası mekik dokuyan bir eğitim hayatı olmuştur. Hala Kings’ College UK’de Psikoloji (BSc) eğitimine devam etmektedir. Bundan önce, UCLA’de senaryo yazarlığı eğitimi almıştır.

Uzun yıllar reklamcılık yapmış ve yaratıcı yazarlık üzerine dersler vermiştir. Hala Diatom adında içerik üreten ve sadece yazarlardan oluşan butik bir şirketin ortağıdır. Evli ve Derin adında bir oğlu vardır, şu anda da yurtdışında yayınlanacak global bir işi yine yazar olan eşi ile beraber yabancı dilde hazırlamaya devam etmektedir.

Özellikle Youtube’da Bunu da mı Bilmiyorsun? isimli program ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Flu Tv de insanlara dertlerini anlatmaya yetecek kadar İngilizce öğretmiş, ayrıca 2021 senesinde Netflix Platformunda yayınlanan Kod Adı: Kulüp isimli dizinin yazı ekibinde yer almıştır.

Tarihçi, yazar ve akademisyen Emrah Safa Gürkan ile birlikte yaptığı programların yanı sıra, ses tonu, zekası ve samimi tavırları ile ciddi bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştır.

Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram Hesabı: @bengucuncu
Twitter Hesabı: @maraselbengo

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz