Asım Balcı

0

Asım Balcı 2018 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara Altındağ Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan isim olmuştur. Hakkında ise bir çok soru merak konusudur. Peki kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? eğitim durumu nedir? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1971 yılında aslen Çorum Osmancık’ta dünyaya gelen Asım Balcı, Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel sekreteri olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olmuştur. Amerika University of Kentucky’de Yüksek Lisans yapmış ardından, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünde doktorasını tamamlamıştır. Bir süre Muğla Üniversitesi bünyesinde görev yapmış, 2003 ve 2007 yılları arasında Sağlık Bakanlığında Bakan Danışmanı olarak görev almıştır. En son Selçuk üniversitesi Öğretim Üyesi olarak görev yapan Doç. Dr. Asım BALCI, 2007 ve 2010 yılları arasında ise Türksat A.Ş.’de e-Devlet ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevlerini sürdürmüştür.

Doçent Dr. Asım Balcı, bir çok AB projesinde yer almış ve sürdürmüş, çok sayıda yayınlanmış makalesi ve altına imzasını attığı kitabı bulunmaktadır. Günümüzde Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri olarak ta görev yapmaktadır.

Evlidir ve bu evliğinden iki evladı vardır, iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz