Aret Kamar

Op. Dr. Aret Kamar Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak İstanbul Tüpbebek Merkezi’nde çalışmalarını sürdürmektedir.

Endoskopi ile de ilgilenen Aret Kamar 1967 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Evli ve iki kızı vardır.

İlköğretim eğitimini Esayan Lisesi’nde tamamlamış ardından Ortaokul ve Lise tahsilini Özel Pangaltı Lisesi’nde devam ettirmiştir. 1983 ve 1984 arasında Lise eğitimini 1.likle tamamlayan Aret Kamar İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1989 yılında mezun olmuştur.

Tıpta Uzmanlık Sınavını kazanmış ve İstanbul, Taksim İlkyardım Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde ihtisasına başlamış, İhtisasını tamamladıktan sonra 1995’te Denizli Buldan Devlet Hastanesi bünyesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak mecburi hizmetini yapmaya başlamıştır. 3 sene sonra Hastane başhekimi olarak atanmış, 7 sene başhekim olarak görev yapmıştır.

Asistanlık ve uzman doktorluk sürecinde endoskopi (kapalı ameliyatlar) ve infertilite (kısırlık) ile yakından ilgilenmiştir. Bu konu ile ilgili bir çok eğitim ve kongreye katılmış sertifikalar almıştır. O dönemlerde henüz tüm dünyada yeni uygulanmaya başlanan, bugün ise güncel teşhis yöntemleri arasına giren, sonohisterografi ve histereskopi konularında başarılı çalışmalar yapmıştır. Kısırlık tedavisinde yeni bir ilaç alternatifi olan aromataz inhibitörleri ile ilgili çalışmalar ve yayınlar yaptı ve 2003’te ay süre ile Ege Üniversitesi Tüpbebek Merkezi’nde çalıştı, tüpbebek sertifikasını aldı ve 2005 yılında devlet memuriyetinden istifa etti.

İstifasının ardından İstanbul Gümüşsuyu, Taksim’de İstanbul Tüpbebek ve Kadın Sağlığı Merkezini kuran Op. Dr. Aret Kamar bu merkezde medikal direktör olarak ekibi ile birlikte başarılı çalışmalarını sürdürmektedir. 2006 yılı başında, merkezi bakanlık tarafından ruhsatlandırılmıştır.

Ayrıca günümüzde bir çok televizyon kanalında, programda ve canlı yayında alanı üzerine açıklamalar yapmakta, katılımda bulunarak bilgilendirme yapmaktadır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz