Altay Altuğ

Altay Altuğ ATV Haber Muhabiri olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Altay Altuğ Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

ATV Haber Muhabiri olarak çalışmalarını sürdüren Altay Altuğ 13 Ekim 1994 tarihinde İstanbul’da doğdu. 2016 senesinde Akdeniz Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu.

Üniversite yıllarında muhabirliğe başlayan Altay Altuğ ART FM, Olay Radyo, Ber Tv, Spor Meydanı Gazetesi, Haberhattim.com, televole.com gibi televizyon, radyo, internet sitesi ve gazetelerde muhabirlik ve program sunuculuğu yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi basın biriminde spor muhabirliği yapan Altay Altuğ, Star Tv Ana Haber bülteninde stajını tamamladı. Şimdi ise ATV Haber muhabiri olarak görev yapmaktadır.

“Sokakta Yaşayanlar” adlı dosya haberiyle ön plana çıkan muhabir, değnekçilerin illegal tezgahını gizli kamerayla görüntüleyerek dikkat çekti. Son zamanlardaki taksi sorununu ise ilk gündeme getirerek yine gizli kamera ile taksicilerin kısa mesafe sorununu ekrana taşımıştı. Bunun üzerine Altay Altuğ 2021 Yılının En İyi Çıkış Yapan Muhabiri ödülünü almaya hak kazandı.

İnsan hikayeleri, aksiyon/ekstrem haberleri ve gizli kamera ile yaptığı haberlerle dikkat çekiyor. İleri düzeyde İngilizce ve Osmanlıca, temel seviyede Rusça biliyor.

İnstagram ve Twitter Hesabı:

İnstagram Hesabı: @altayyaltugg
Twitter Hesabı: @altayyaltugg

altay altug4

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz