Alihan Kuriş

Alihan Kuriş Eski Ulaştırma Bakanı Ahmet Arif Denizolgun’un 2016 yılında vefat etmesinin ardından 24 Eylül’de, Süleymancılar Cemaatinin lideri olmuştur. 1979 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Alihan Kuriş’in annesi Ayşe Gülderen Kuriş’tir. Baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Mimarlık Fakültesi mezunu olan Kuriş mezuniyetin ardından yüksek lisans yapmış ve mimar olarak iş hayatına atılmıştır. Ayrıca cemaate ait kurs ve okulların mimarlığını da üstlendiği bilinmektedir.

Alihan Kuriş, Ahmet Arif Denizolgun’un ablasının oğlu’dur. 2018 yılı genel seçimlerinde bilindiği Ahmet Arif Denizolgun’un oğlu Fatih Süleyman Denizolgun Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı olmuştur.

5 Yorumlar

  1. Alihan kuriş beyefendi cemaatin başındadır.Herkes işine baksın.Ehli sünnet Vel cemaat üzere aynen devam edilecek ALLAH’IN DİNİ Kur’an’ı peygamberin sünneti üzere okuyup ve okutulacak.Fitne yaymaya çalışanlar geçmişimiz belli Osmanlı ecdadımızın medrese usulü devam.not :siz bu cemaati bu medreseleri feto ile karıştırıyorsunuz onlara yardım edenler belli büyütüp kollayan ve milletin üzerine bela edenler belli hem madden hem manen yıktılar.Siz bu cemaati onlar gibi kadınlı erkekli çalgılı türkülü karışık kuruşuk insanlar mı zannettiniz…….

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz