Ali Murat Kırık

0

Ali Murat Kırık katıldığı canlı yayın televizyon programları ile dikkat çekmiştir. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ali Murat Kırık Kimdir?

Ali Murat Kırık Doç. Dr. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Anabilim Dalı Başkanı | Dijital İletişim Araştırmacısı ve Bilişim Uzmanı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nde Doçent olarak görev yapmaktadır.

2004 senesinde Özel Bilgi Lisesi’ni 1.likle tamamlamıştır. 2008 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nüde 1. olarak bitirmiştir.

2008 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Çeşitli medya kuruluşlarında çalışmış, 2013 senesinde Doktorasını tamamlamıştır. Doktora tez konusu Türkiye’deki gençlerin sosyal medya kullanımı üzerine olmuştur.ilgi alanları, Sosyal medya, dijital iletişim teknolojileri ve internet yayıncılığı.

2009 senesinde Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak akademik hayatına başlamıştır. 2010 senesinde “IP Televizyon Yayın Teknolojisi” adlı yüksek lisans tezini tamamlamış, aynı sene Marmara Üniversitesi Radyo, Televizyon Anabilim Dalı’nda doktora eğitimine başlamıştır.

2013 senesinde “Yeni Medya Çağı Çerçevesinde Türkiye’de Televizyondan İnternete Dönüşüm ve Sosyal Paylaşım Ağlarında Gençlerin Konumu” adlı tezi ile doktorasını tamamlamış ve Yardımcı Doçent olmuştur.
ali murat kirik4 jpg

Ali Murat Kırık Nereli?

Ali Murat Kırık baba tarafından aslen Malatya, doğma büyüme ise İstanbul’ludur.

Ali Murat Kırık Kaç Yaşında?

Ali Murat Kırık 38 yaşındadır. Doğum tarihi 30 Nisan 1986, burcu boğa, doğum yeri ise İstanbul.

2018 yılından bu yana Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nde Doçent olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Doçent Dr. Ali Murat Kırık; Yeni Medya, Televizyon Teorileri, Yeni Medyada Yayıncılık Uygulamaları, Sosyal Medya derslerini vermektedir.

Milat Gazetesi’nde teknoloji ve eğitim yazarlığı da yapan Doç. Dr. Ali Murat Kırık, Türkiye Gazetesi’ndeki ‘Geniş Açı’ köşesinde de ayda bir teknoloji üzerine yazılar yazmaktadır. Ayrıca Ulusal medyadaki televizyon, dergi, gazete ve haber ajanslarına sosyal medya, yeni medya, dijital iletişim ve siber güvenlik alanında demeçler vermektedir.

Kitapları:

Sosyal Medya Araştırmaları
Etkileşimli Televizyon
Sosyal Medya ve İnternet Ortamında Viral Reklamcılık

Resmi twitter hesabı @alimuratkirik, resmi instagram hesabı ise @alimuratkirik ‘tır.
ali murat kirik5 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz