Arzu Erdem

1

Arzu Erdem 25/26/27.Dönem MHP İstanbul Milletvekili. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Arzu Erdem Kimdir?

Arzu Erdem siyasetçi, Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul Milletvekili. 1970 yılında dünyaya gelen Erdem, Almanya Heilbronn Sontheim doğumludur. Annesi Semra Hanım, babası ise Rıfat beydir.

Siyasetçi kimliğinin yanı sıra Pedagojik Destek Uzmanı, Adli Bilirkişi ve eğitimcidir. İstanbul Üniversitesi Alman Dili Eğitimi Bölümünden mezun olmuş aynı üniversitede Alman Dili Eğitimi dalında yüksek lisans yapmıştır.
Arzu Erdem4 jpg

Arzu Erdem Nereli?

Arzu Erdem aslen Malatya’lıdır. Bazı kaynak ve kullanıcıların belirttiği üzere ise aslen Muş’ludur, ancak teyit edilmiş bir bilgi değildir.

Arzu Erdem Kaç Yaşında?

Arzu Erdem 54 yaşındadır. Doğum tarihi 10 Şubat 1970, burcu ise kova’dır.

Kimsesiz Çocuklar Eğitim ve Sevgi Derneği Kurucu Başkanlığı ve Gençleri Uyuşturucudan koruma derneği kurucu başkan yardımcılığı görevlerinde de bulunmuştur. Pedagojik Formasyon belgesine sahiptir.

1990 ve 1993 yılları arasında İstanbul Barosu Başkanlığının Uluslararası Yeminli Tercümanlığını ve Müdür Yardımcılığını yapmıştır. Almanca Dalında C 1 düzeyinde Avrupa Dil Portfolyosunu almaya hak kazanan isimlerdendir.

Bugüne kadar Sağlık, eğitim ve otomotiv sektörlerinde aile şirketleri bünyesinde üst düzey yöneticilik yapan Erdem, çok iyi derecede İngilizce ve Almanca, orta derecede ise Latince ve Fransızca bilmektedir.

Devlet Bahçeli‘nin Genel Başkanlığını üstlendiği, MHP İstanbul Milletvekili’dir. İş ve siyaset dışında bir çok alanda inisiyatif alan ve sorumluluklar üstlenmiştir. Kubilay Erdem ile evli ve bu evliliğinden iki evladı vardır. Oğlunun ismi Kadir Kubilay Erdem, kızının ismi ise Su Erdem’dir.
arzu erdem ailesi
Resmi twitter hesabı @arzuerdemDB resmi instagram hesabı ise @arzuerdemmhp ‘dir.

1 Yorum

 1. Adı Soyadı: Arzu Erdem
  Eşi: Kubilay Ercen Erdem
  Oğlu: Kadir Kubilay Erdem
  Kızı: Su Erdem
  Ana Adı: Semra
  Baba Adı: Rifat
  Doğum Yeri: Sontheim, Heilbronn, Almanya
  Doğum Tarihi: 10.02.1970
  Nüfus İl: Muş
  Nüfus İlçe: Muş Merkez

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz