KimNereli.net

Melike Zobu

Melike Zobu Kimdir?

Gerçek adı: Ayşe Melike Zobu
Doğum Tarihi: 01/01/1963 (56 yaşında)
Medeni Hali: Boşanmış (Hakan Kalkavan ile)
Burç: Oğlak
Meslek: Oyuncu
Doğum yeri: Malatya

Melike Zobu Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Melike Zobu Yeşilçam Sinema dünyasının unutulmaz isimlerindendir. Kaç yaşında? aslen nereli? kızı, hayatı ve bilinmeyen biyografi bilgileri.

Oyuncu Melike Zobu özellikle 1978 ve 1992 yılları arasında rol aldığı bir çok sinema filmi ile dikkatleri üzerine çeken isimlerdendir. 1963 yılında dünyaya gelmiş baba tarafından aslen Malatya‘lıdır.

Tiyatrocu Vasfi Rıza Zobu’nun yeğenidir, aynı zamanda usta sinema oyuncusu ve tiyatrocu Bilge Zobu ile kuzendir. Gençlik yıllarında bir çok işte çalışmıştır. Bir dönem İstanbul Kartal’da ise bir karate salonunun sekreterliğini yapmıştır. Bir gazete’de Esmer Yüz Güzeli seçilmiştir. Ardından fotoromanlar’da yer almış ve sinema dünyasına adım atmıştır. Aynı dönemde Şehir Tiyatrosu’na girmiştir. Genellikle sert mizaca sahip karakterdeki rolleri ile filmlerde yer almıştır.


Melike Zobu Raki lakaplı Güney Zobu’nun kızıdır. Babası Türk Robin Hood olarak anılan, MAYK Çetesinin reisi olarak anılmaktadır.

Babasının dedesi ünlü paşalardan Hasan Rıza Zobu, babası ise Moskova Büyükelçisi Şemsettin Zobu’dur. Evlendikten sonra sinema ve oyunculuk dünyasından uzaklaşmıştır. Bu evliliğinden Yağmur ve Pazar isimlerinde iki kız çocuğu vardır. Eski Beşiktaş’lı Yönetici, Armatör Hakan Kalkavan ile 1993 yılında evlenmiştir. 11 yıl evli kaldığı İş Adamı Hakan Kalkavan’a daha sonra boşanma davası açmıştır. Daha önce tiyatro oyuncusu ve dublaj sanatçısı Osman Görgen ile evlenmiştir. Ancak eşi yaşamını yitirmiştir.

Melike Zobu oynadığı sinema filmleri;

Geçmişten günümüze Derviş Bey, Mahmudo ile Hazel, Kuma, İsyan, Destan, Kanije Kalesi, Son Akın, Islak Güneş, Bin Kere Ölmek, Boynu Bükükler, Yaz Bitti, Deli Deli Küpeli, Yunus Emre, Halkalı Köle, Yuvasızlar, Seni Seviyorum, Yalnız Efe, Dertli Dertli, Sığındı, Küçüksün Yavrum, Toplumun Kadını, Kurt Payı, İki Zarf Bir Hayat, Ferman, Aşka Vakit Yok, Yağmur Başladı, Buzdan Mutluluk, Ben De Yaşıyorum, Köroğlu, 3. İstasyon ve Aliye gibi bir çok projede rol almıştır.

Cüneyt Arkın, Kemal Sunal, Yılmaz Köksal, Halil Ergün, Cemal Gencer, Menderes Samancılar, Emrah, Bahar Öztan, İbrahim Tatlıses, Kadir İnanır, Sümer Tilmaç ve Nilüfer Aydan gibi bir çok sinema oyuncusu ile birlikte rol almıştır. En son 2006 yılında İmkansız Aşk isimli televizyon dizisinde rol almıştır.


Etiketler:

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Melike Zobu
Gerçek adı: Ayşe Melike Zobu
Doğum Tarihi: 01/01/1963 (56 yaşında)
Medeni Hali: Boşanmış (Hakan Kalkavan ile)
Burç: Oğlak
Meslek: Oyuncu
Doğum yeri: Malatya
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

376.622 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

304.216 kez okundu

3.

Tarık Akan

291.332 kez okundu

4.

Mustafa Miraç Kaya

225.224 kez okundu

5.

Tarkan

220.825 kez okundu

6.

Volkan Demirel

218.561 kez okundu

7.

Emre Mor

192.690 kez okundu

8.

Ersay Üner

187.811 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

178.023 kez okundu

10.

İrem Derici

173.722 kez okundu