Ali ihsan Delioğlu

Ali ihsan Delioğlu AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca kariyeri, eğitimi, çalışmaları, biyografi ve hayatı.

Ali ihsan Delioğlu Kimdir?

Ali ihsan Delioğlu Adalet ve Kalkınma Partisi Şanlıurfa İl Başkanı, Türkiye Judo Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Şanlıurfa Judo İhtisas Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı. Anadolu üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi ve Mahalli İdareler yönetimi bölümü mezunudur.

Ali ihsan Delioğlu Nereli?

Ali ihsan Delioğlu aslen Şanlıurfa’lıdır. Şanlıurfa Merkez doğumlu olan Delioğlu, ilkokul ve orta öğrenimini memleketi Şanlıurfa’da tamamlamıştır.

1996 senesinde Şanlıurfa Belediyesi’nde görev yapmaya başlamış, bir çok birimde görev almış, 2001 ve 2003 yılları arasında Belediye Başkanlığı Başdanışmanlığı görevini üstlenmiştir. Günümüz itibariyle AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı olarak görevini sürdüren Ali ihsan Delioğlu, ayrıca ticaret ile uğraşmaktadır. Evli ve 4 evladı vardır.
ali ihsan delioglu1 jpg
Siyaset Hayatı:

1988’den itibaren Milli Gençlik Vakfı’nın birçok biriminde gençlik çalışmalarında yer almıştır. Refah Partisi Gençlik kollarında çalışmış, 1999 yılında Fazilet Partisi Teşkilattan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı ve Seçim Karargah Başkanı olarak görev almıştır.

2001 senesinde AK Parti kuruluşu ile birlikte AK Parti’ye üye olarak İl Başkan adayı olmuştur. 22 Temmuz 2007 seçimlerinde AK PARTİ SKM başkanlığı, 12 Haziran 2011 seçimlerinde SKM Başkan yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir.

1979 senesinde Judo sporu ile ilgilenmeye başlamıştır. Gençlik yıllarında bir çok başarı ve derece elde etmiştir. Judo branşında, sporcu, Antrenör ve Milli Hakem olarak birçok ulusal ve uluslararası organizasyona katılmıştır. Bir dönem Judo Federasyonu Merkez hakem kurulu üyeliği, bir dönem Teknik Kurul üyeliği yapmıştır. Günümüz itibariyle, Türkiye Judo Federasyonu Yönetim Kurulu üyeliği ve Şanlıurfa ilinde faaliyet gösteren Judo İhtisas Gençlik ve Spor Kulübünün Başkanlığını sürdürmektedir.

Sporcuları arasında birçok Türkiye Şampiyonu ve Milli Sporcular yetişmiş, ayrıca 30 yıllık bu süreç içinde binlerce öğrencisi olmuştur.

Resmi twitter hesabı @adelioglu63, resmi instagram hesabı ise @adelioglu63 . Bilindiği üzere 2023 yılında İstanbul İl Başkanlığı görevinede Ozan Gülaçtı getirilmiştir.
ali ihsan delioglu2 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz