Ali Haydar Bozkurt

Ali Haydar Bozkurt Toyota Türkiye CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı’dır. 1967 yılında aslen Adana’da dünyaya gelmiştir. Ayas Koleji mezunu, okulun ilk erkek mezunları arasında yer almaktadır. Çukurova Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü mezunudur. Geçmiş dönemde profesyonel olarak tiyatro çalışmalarında bulunmuştur. Adana’da sosyal, sanatsal ve spor ağırlıklı bir eğitim hayatı olmuştur.

Toyoto CEO ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın yanı sıra, ALJ Holding CEO ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de sürdürmektedir.

Ali Haydar Bozkurt kısaca hayatı:

29 sene gibi uzun bir süre yaşantısını Adana’da sürdürmüştür. Profesyonel olarak tiyatro çalışmaları gerçekleştirmiş, uzun seneler lisanslı olarak basketbol oynamıştır. Ayrıca Müzik ve Fotoğrafçılık gibi hobiler ile ilgilenmiştir.

Adana’da sosyal, sanatsal ve spor ağırlıklı bir eğitim hayatı olmuştur. Ayas Koleji mezunu, okulun ilk erkek mezunları arasında yer almaktadır. Sınıfından sadece iki erkek öğrenci olduğunu belirtmiştir.

1996 senesinde 29 yaşında iken profesyonel iş kariyeri için İstanbul’a taşınmıştır. O süreçte farklı şirketler bünyesinde çalışmıştır.

Ali Haydar Bozkurt 2021 yılında Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ CEO’su olarak bir açıklama gerçekleştirmiştir. Ve açıklaması şu şekilde olmuştur; “Mart ayında gerçekleştirdiğimiz rekor satışın 4 bin adet daha üzerine çıkabilirdik”.
Evli mi? eşi kim?
Başarılı iş kariyerini sürdüren iş adamı Melike Güner ile evlidir. 2013 yılında evlenmiştir. Eşi Melike Güner Türk televizyon dünyasının başarılı oyuncularından birisidir. Eşi de İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunudur.

Resmi web sitesinden hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. http://www.alihaydarbozkurt.com

1 Yorum

  1. SAYIN ALİ HAYDAR BOZKURT SİZİ ADANA KARNAVALI SAYESİNDE TANIDIM.ÇOK İLGİNÇ VE DEĞERLİ BİR GİRİŞİM VE BULUŞ KUTLUYORUM SİZİ.ANCAK SADECE BU KARNAVALA ALT YAPI OLAN TURUNÇ AĞAÇLARI DİKİLDİĞİ GÜNDEN BERİ KADERİNE TERK EDİLMİŞ,HİÇ BAKIM VE İLGİ YOK.SİZİ VE BU KONUDA İLGİSİ OLAN KİŞİLERİ UYARIYORUM.YAŞIMA RAĞMEN(76)ŞAHSIMA DANIŞMAN OLARAK BİR GÖREV DÜŞERSE KOŞA.KOŞA YARDIMCI OLURUM.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz