Alaaddin Varol

Alaaddin Varol hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? kaç yaşında? mesleki kariyeri, eğitim hayatı ve kısaca biyografi bilgileri.

1973 yılının Mart ayında, aslen Adana’da dünyaya gelen Alaaddin Varol, Toros İlköğretim Okulu ardından, Adana İmam Hatip Lisesi’ni tamamlamıştır. 1995 yılında ise Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Mezun olduğu sene avukatlık stajı yapmış, 1996 yılında ise Avukatlık mesleğine adım atmıştır. Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku anabilim dalında yüksek lisans yapmıştır.

1997 yılında askerlik görevini İstanbul’da tamamladı ve vatani görevini yaptığı dönemde hakimlik – savcılık sınavını kazanan Alaaddin Varol vatani görevinin ardından, hakimlik, savcılık stajına başladı. 1999 yılında ise Antalya Cumhuriyet Savcısı olarak göreve başlamıştır. 2001 yılında kendi isteği ile Cumhuriyet Savcılığından istifa ederek aynı sene Ankara’da serbest avukat olarak çalışmalarını sürdürmüştür. Ceza Hukuku alanında uzmanlaşmış, kamuoyu tarafından takip edilen birçok davada avukatlık yapmıştır.

Eğitim döneminden itibaren her zaman siyaset’e ilgisi bulunan Varol, Adalet ve Kalkınma Partisi Çankaya İlçe kuruluşunda yer almıştır. Ardından Çankaya İlçe’de farklı birim başkanlıkları görevlerini üstlenmiş, 24 Mayıs 2007 tarihinde Ak Parti Çankaya İlçe Başkanı olmuştur. Günümüzde AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Akdeniz Bölge Koordinatörlüğü görevini yürütmektedir.

Tüm bunların yanı sıra spor ilede çok ilgilidir. Türkiye Kick Boks Federasyonu’nda disiplin kurulu başkanlığı yapmakta, 4 sene boyunca Ankara 1 ve 2 nolu Tabiat varlıkları koruma komisyonu başkanlığı’nı üstlenmiştir.

Geçmişten günümüze bir çok sivil toplum kuruluşunda aktif görev yapan Arapça, İngilizce ve Rusça bilmekte, evli ve iki çocuğu vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz