Ahmet Minder

Ahmet Minder Cumhurbaşkanı Başdanışmanı. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ahmet Minder Kimdir?

Ahmet Minder Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, eski Güneysu Belediye Başkanı, Siyasetçi. 7 çocuklu bir ailenin 3. çocuğudur.

Ahmet Minder Nereli?

Ahmet Minder Rize’lidir. Aslen Rize, Güneysu ilçesi Merkez Mahallesi eski ismi ile Ulucami Köyü’nde dünyaya gelmiştir.

üneysu Merkez İlkokulu ve Güneysu Ortaokulu’nu tamamlamıştır. Ardından Lise eğitimine Rize’de devam etmiş ve Rize Lisesi Fen kolunu bitirmiş, 1987 yılında ise Ankara Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünden mezun olmuştur.

Ahmet Minder Kaç Yaşında?

Ahmet Minder 61 yaşındadır. 28 Mayıs 1961 doğumlu, ikizler burcudur.

Eğitim hayatında aktif olarak siyaset ile ilgilenmeye başlamış, birçok vakıf ile derneklerde faaliyet göstermiştir. Eğitim hayatı sonrasında öğretmenlik yapmış, sonrasında Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü Osmanlı Arşivleri Daire Başkanlığında görevine devam etmiştir.

1999 senesinde Fazilet Partisinden Güneysu Belediye Başkanlığına aday olmuş ve kazanmıştır. 2004 ile 2009 yıllarında yapılan seçimlerde AK Partiden aday olarak Belediye Başkanlığı görevine Ak Parti’den devam etmiştir.

Başbakanlık Müşaviri olan Minder, 2014 yılında Cumhurbaşkanlığı Personel Başkanı görevine atanmıştır. Recep Tayyip Erdoğan‘ın Başdanışmanı olarak çalışmalarda bulunmuştur. Günümüzde de Güneysu İlim Öğrenenler Yardım Vakfı’nın mütevelli heyeti üyesi olan Minder evlidir ve 3 evladı vardır. Ayrıca iki torunu vardır.
ahmet minder1

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz