Abdulkadir Develi

Abdulkadir Develi Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İktisat Bölümü Öğretim Üyesi. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Abdulkadir Develi Kimdir?

Abdulkadir Develi öğretim üyesi, akademisyen, yazar, araştırmacı, eğitimci. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü’nde profesör olarak görev yapmaktadır. Son dönemde katıldığı televizyon canlı yayın programlarında yaptığı yorum ve değerlerdirmeler ile dikkat çekmiştir.

AK Parti Genel Merkez Çevre Şehir ve Kültür Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Geçmiş dönemde AK Parti Bayburt Milletvekili aday adayı olmuştur.

Abdulkadir Develi Nereli?

Abdulkadir Develi aslen Bayburt’ludur ve Bayburt Şingah Mahallesi doğumludur.

2001 yılında Fatih Üniversitesi Ulslararası İlişkiler Bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. 2005 yılında Yüksek Lisans, 2010 yılında ise Doktorasını Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Anabilim Dalında tamamlamıştır. 1 sene Doktora kapsamında İtalya’da Università degli Studi di Brescia Ekonomi bölümünde eğitim görmüştür.

Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını Enerji Politikaları üzerine yapmıştır. Doktorasını, AB Enetegrasyon aracı olarak Enerji başlığı altında tamamlamıştır.
Abdulkadir Develi3 jpg
Prof. Dr. Abdulkadir Develi’nin enerji alanında Cambridge Scholars Publishing ve Peter Lang International Publishing’te olmak üzere ulusal ve uluslar arası kitap editörlükleri, bölümleri ve çok sayıda akademik makale ve uluslar arası bildirisi vardır.

2016 ve 2018 yılları arası Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığın ortaklaşa gerçekleştirdiği İklim Değişikliği farkındalık projesinde koordinatörlük yapmıştır.

2011 ve 2017 yılları arası Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünde Yardımcı Doçent Doktor olarak, 2017 yılından itibaren Doçent olarak görev yapmıştır.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü Uluslararası İktisat Anabilim Dalı Başkanlığı.
Sosyal Politika Anabilim Dalı Başkanlığı.
Sosyal Politika ve Sivil Toplum Araştırma Merkezi müdürlüğü.
AK Parti Genel Merkez Çevre Şehir ve Kültür Başkan Yardımcılığı gibi görevler üstlenmiştir.

Eğitim Bilgileri:

Doktora Selçuk Üniversitesi, İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümü (2005 – 2010)
Yüksek Lisans Selçuk Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, İktisat (Yl) (Tezli) (2002 – 2005)
Lisans Fatih Üniversitesi, İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü (1996 – 2001)

Resmi twitter hesabı @abdulkadirdev ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz