Yusuf Dinç

Yusuf Dinç katıldığı televizyon programlarında yaptığı açıklamalar ile dikkat çekmiştir. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Yusuf Dinç Kimdir?

Yusuf Dinç Yeni Şafak Gazetesi yazarı, araştırmacı, öğretim üyesi, ekonomist. Dumlupınar Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunudur. Marmara Üniversitesi Bankacılık alanında Doktora çalışmalarını tamamlamıştır.

2015 yılında Duke Üniversitesi Hukuk Fakültesine araştırmacı olarak katılan Dinç, 2016 ve 2017 yılları arasında Trakya Üniversitesi’nde Yard. Doç. olarak görev yapmıştır.

İslami finans, bankacılık ve gölge bankacılık konularında çok sayıda kitap, makale ve yayını bulunmaktadır.
yusuf dinc1 jpg
Birleşmiş Milletler, İslam İşbirliği Örgütü gibi kurumlarla ulusal, uluslararası ve uluslar üstü projelerin yürütücülüğünü üstlenmiştir. İslam Kalkınma Bankası Enstitüsü Smart Economy Lab ödülü sahibidir.

2017 tarihinden beri İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İslam İktisadı ve Finansı İngilizce Bölümü öğretim üyesi olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Doç. Dr. Yusuf Dinç, ayrıca bir dizi finansal kuruma danışmanlık hizmeti vermektedir.

İslam İktisadı Araştırmaları Vakfı (İKTİSAT) İstişare Kurulu üyesidir. Ayrıca İKTİSAD Derneği’nde ve makaleler yazmakta ve seminerler vermekte, çeşitli gazetelerde köşe yazıları kaleme almaktadır.

Evli olan Doç. Dr. Dinç iki çocuk babasıdır. İyi düzeyde İngilizle bilen Dinç, SUSEM’de (Süleymaniye Vakfı Uzaktan Seminer Merkezi) sigortacılık ve bankacılık konularında İslam İktisadı ve Finansı seminerleri vermektedir.

Resmi twitter hesabı @yusufdincyd ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz