KimNereli.net

Niyazi Kahveci Kimdir?

Niyazi Kahveci Kimdir?

Köprübaşı, Trabzonlu Ünlüler

2 Ocak 2018

4.047 kez okundu

Gerçek adı: Niyazi Kahveci
Eğitim Durumu: Profesör
Meslek: Akademisyen İlahiyatçı Yazar
Doğum yeri: Köprübaşı Trabzon

Niyazi Kahveci Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Niyazi Kahveci İlköğretim ve Ortaokul eğitimini Büyük Esma Sultan İlköğretim ile Fatih İmam Hatip Lisesinde tamamlamıştır. Ardından Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olmuştur.Haseki Eğitim Merkezi’nde ihtisas, İngiltere Manchester Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi’nde Sosyal Bilimler eğitimi almış ve master ile doktorasını yapmıştır.

Niyazi Kahveci Türkiye Cumhuriyeti Londra Büyükelçiliği’nde 1. derece diplomatik görevli olarak yer almış, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi ve en son Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcılığı’na atanmıştır.

Kur-an’ı Kerim’i Arapça’dan İngilizceye çeviren ve bugüne kadar bir çok kitabın altına imzasını atan İlahiyatçı ve Sosyalbilimci Prof. Dr. Niyazi Kahveci aslen Trabzon Köprübaşı İlçesi nüfusuna kayıtlıdır.Niyazi Kahveci’nin kitapları; İslam Siyaset Düşüncesi, Çağımız ve Türkiye & Düşün ve Bilim Alanları, İniş Sırası ile Kur’an-ı Kerim Tercümesi, Tevrat’ta Sosyal Düşünce, Tevrat’ta Siyasal Düşünce, İniş Sırası ve Sebepleri ile Kur’an-ı Kerim Tercümesi, İslam Siyaset Düşüncesi, İnsan Hakları ve İslam, Demokrasi ve İslam, Al-Qur’an Al-Karim Kur’an-ı Kerim’in İngilizce Meali, Mutezile ile Şi’a Arasında Siyasal Tartışma ve English Translation of al-Qur’an al Karim in Chronological Order..


Etiketler:

YORUMLAR

Yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. SADIK GÜVERCİN 10 Mart 2018

    HOCAYI DİNLEMEK BÜYÜK KEYİF..YAŞAR NURİ YOKSA KAHVECİ HOCA VAR..İYİ Kİ VAR..AMMA BEREKETLİ BİZİM SAHİLLER…NE ARARSAN BULUNUYOR….

Niyazi Kahveci
Gerçek adı: Niyazi Kahveci
Eğitim Durumu: Profesör
Meslek: Akademisyen İlahiyatçı Yazar
Doğum yeri: Köprübaşı Trabzon
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

314.196 kez okundu

2.

Tarık Akan

218.805 kez okundu

3.

Volkan Demirel

179.907 kez okundu

4.

Emre Mor

172.188 kez okundu

5.

Tarkan

161.841 kez okundu

6.

Ersay Üner

156.301 kez okundu

7.

Serdar Ortaç

145.258 kez okundu

8.

İrem Derici

140.587 kez okundu

9.

Mustafa Ceceli

139.145 kez okundu

10.

Namık Uğurlu

137.773 kez okundu

İllere Göre Ünlüler