Çetin Oktay Kaldırım

0

Çetin Oktay Kaldırım Sakarya Valisi olarak görevini 2020 yılından bu yana sürdürmektedir. Hakkında merak edilenler. Kısaca eğitimi, çalışmaları, hayatı ve biyografi bilgileri.

Çetin Oktay Kaldırım Kimdir?

Çetin Oktay Kaldırım Sakarya Valisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Ortaöğrenim hayatını Bayburt, Lise eğitim hayatını ise Erzurum’da tamamlamıştır. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur. 2009 yılında İngiltere Portsmouth Üniversitesinde Yüksek Lisans çalışmalarını tamamlamıştır.

Çetin Oktay Kaldırım Nereli?

Çetin Oktay Kaldırım aslen Trabzon’ludur. Baba tarafından Trabzon İli Çaykara İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Doğum yeri ise Bayburt’tur.

Kısaca Kariyeri, Çalışmaları:

1998 senesinde Gümrük Müsteşarlığı’nda Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (ECO) alanında Uzman Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu Kaymakam adaylığı sınavını kazanmış, 01 Mayıs 2000 tarihinde naklen İçişleri Bakanlığı’na geçmiştir. Kaymakam adaylığı kursunu üstün başarı ile tamamlayarak 10 sene süre ile Türkiye’nin birçok bölgesinde Kaymakam ve Vali Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

2010 ve 2016 yılları arasında 6 ili (Artvin, Rize, Trabzon, Giresun, Ordu, Gümüşhane) kapsayan Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı’nda Genel Sekreter olarak, Ekim 2016 tarihinden itibaren de İçişleri Bakanlığı’nda Müsteşar Yardımcısı olarak görev yapmıştır.
cetin oktay kaldirim4 jpg
Kaymakamlık, Genel Sekreterlik ve Müsteşar Yardımcılığı görevi süresince Kamu Yönetimi, Yeni Kamu Yönetimi Anlayışı, Governance, Sınır Güvenliği, Yerel ve Bölgesel Kalkınma, Yeni Nesil Kalkınma (Green, Smart, İnnovative Development), İnsan Hakları, Avrupa Birliği, Rekabet, Kümelenme, Biyoteknoloji, Girişimcilik, Uluslararası İlişkiler gibi alanları kapsayan birçok seminer, etkinlik, program ve kursa katılmıştır.

2008’de Singapur’da Kamu Yönetimi ve Yönetişimi alanında eğitim alan Kaldırım, 2008 ve 2009 yılları arasında İngiltere’de Portsmouth Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi ve Avrupa Birliği dalında Master programına katılmıştır.

2012, 2013 ve 2014 yıllarında Japonya’da Kırsal Kalkınma, Afet Yönetimi ve Japon Kamu Yönetimi Örgütlenmesi hakkında programlara katılmıştır.

Günümüzde de Harvard Üniversitesinde American Government: Constitutional Foundations ve U.S. Political Institutions: Congress, Presidency, Courts, and Bureaucracy ve Babson College: The Entrepreneurial Mindset and Leadership alanlarında eğitim programlarına devam etmektedir.

Evli ve üç çocuk babasıdır. İleri seviyede İngilizce, orta seviyede Arapça ve Almanca, başlangıç seviyesinde ise Japonca bilmektedir.

Çetin Oktay Kaldırım Kaç Yaşında?

Çetin Oktay Kaldırım 49 yaşındadır. Doğum tarihi 4 Ocak 1974.

Resmi twitter hesabı @valicetinoktay, resmi instagram hesabı ise @valikaldirim ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz