KimNereli.net

Gülay Yedekçi Kimdir?

Gülay Yedekçi Kimdir?

Arapgir, Malatyalı Ünlüler, Siyasetçiler

26 Şubat 2018

2.375 kez okundu

Gülay Yedekçi
Gerçek adı: Gülay Yedekçi
Doğum Tarihi: 1976 (42 yaşında)
Eğitim Durumu: Doçent
Meslek: Mimar Siyasetçi
Doğum yeri: İstanbul

Gülay Yedekçi Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Gülay Yedekçi 1976 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Annesi Hatice Hanım, babası ise Turgut Bey’dir. Mimarlık Bölümünden mezun olmuş ardından Yıldız Teknik Üniversitesinde yüksek lisans, İstanbul Teknik Üniversitesinde ise Doktora yapmıştır.

1996’da İstanbul Taksim’de kendi mimarlık ofisini kuran Gülay Yedekçi bugüne kadar bir çok projeye imzasını atmıştır. Ayrıca Üniversitede öğretim üyesi, bölüm başkan yardımcısı ve dekan yardımcısı olarak görev almıştır.Uzmanlık alanları Kentsel Dönüşüm, Geleceğin Şehirleri ve Biyomimikri (Doğadan Esinlenen Tasarım)’dır. Bugüne kadar ulusal ve uluslararası bir çok konferans, panel, moderatör ve sempozyumda konuşmacı olarak yer almıştır.

Cumhuriyet Halk Partisi Fatih İlçe Gençlik Kolları başkanlığıda yapan Gülay Yedekçi Fatih Belediye Meclis Üyesi olarak İmar ve Kültür Varlıklarını Koruma Komisyonlarında görev almış, CHP İstanbul İl Merkezinde Gençlik Yeniden Yapılanma Toplantıları düzenlemiştir.

Engelliler için Turuncu Bayrak önerisini teklif eden Gülay Yedekçi’dir. Ekolojik Kadın Köyü Projesinin mimarıdır; Sivil Toplum Kuruluşları Birliği Platformu ve Umut (Sokak) Çocukları Derneği yönetim kurullarında görev alan Gülay Yedekçi Hayatta Kal Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Demokratik Dayanışma Derneği eski Genel Başkanı, TMMOB Mimarlar Odası Genel Kurul Delegesi, Genç Akademisyenler Hareketi Kurucusu ve Başkanıdır.

2014 senesinde en iyi mimar ödülünün sahibi olan Gülay Yedekçi’nin 4 kitabı ve yayınlanmış çok sayıda makalesi vardır. Yazmış olduğu kitaplar, Doğayla Tasarlamak, Biyomimikri ve Geleceğin Mimarlığı, Kentsel Dönüşüm, Kurala Dayalı Tadilat Projesi Hazırlama Yöntemi / Banka Şubesi Örneğinde, İç Mekan Boyalarının İnsan Sağlığına Etkileri.

Gülay Yedekçi iyi düzeyde İngilizce bilmektedir. Arda Deniz isminde bir oğlu ve Melek isminde bir kızı vardır.

CHP İstanbul Milletvekili, Dr.Mimar, TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi, Yrd. Doç. Dr. Gülay Yedekçi baba tarafından aslen Malatya Arapgir‘lidir.


[Toplam:6    Ortalama:1.8/5]
Etiketler:

CHP Partisindeki Diğer Siyasetçiler

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Gülay Yedekçi
Gerçek adı: Gülay Yedekçi
Doğum Tarihi: 1976 (42 yaşında)
Eğitim Durumu: Doçent
Meslek: Mimar Siyasetçi
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

330.958 kez okundu

2.

Tarık Akan

261.736 kez okundu

3.

Volkan Demirel

196.204 kez okundu

4.

Tarkan

182.517 kez okundu

5.

Emre Mor

178.356 kez okundu

6.

Ersay Üner

172.915 kez okundu

7.

Serdar Ortaç

154.406 kez okundu

8.

İrem Derici

149.830 kez okundu

9.

Mustafa Ceceli

146.448 kez okundu

10.

Namık Uğurlu

143.721 kez okundu

İllere Göre Ünlüler