Zümra Atalay

0

Zümra Atalay A Para ekranlarında yayınlanan İnsan Hali sunucusu olarak dikkat çekmiştir. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca hayatı, özgeçmişi ve biyografi bilgileri.

Zümra Atalay Kimdir?

Zümra Atalay sunucu, akademisyen, yazar, Psikolojik Danışman, Mindfulness Eğitmeni. 2014 yılında Mindfulness Institute Türkiye’yi kurmuştur.

Prof. Dr. / MEF Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğretim üyesi ve Mindfulness Institute (2014) kurucusu. Temel çalışma alanı bilinçli farkındalık (mindfulness), bilinçli farkındalık temelli terapiler, şefkat ve şefkat temelli terapilerdir. Doktora tezini de bu iki konu üzerine tamamlamıştır.

Zümra Atalay Kaç Yaşında?

Zümra Atalay 44 yaşındadır. Doğum tarihi 11 Ekim 1979, burcu ise terazi’dir.

Zümra Atalay Nereli?

Zümra Atalay Ankara doğumludur.
zumra atalay2

Zümra Atalay Ne Mezunu? Eğitimi

Zümra Atalay Selçuk Üniversitesi mezunudur.

Selçuk Üniversitesi (2000) Lisans eğitimi
Selçuk Üniversitesi (2007) Yüksek Lisans
Selçuk Üniversitesi (2011) Doktora (Eğitim Bilimleri – Psikolojik Danışma ve Rehberlik)

Doçentlik Tarihi: Eylül 2014

Doktora Tezi ve Danışmanı :

Üniversite Öğrencilerinin Öz – anlayış Düzeylerinin Bilinçli – farkındalık, Kişilik Özellikleri ve Bazı Değişkenler Açısından İncelenmesi

TUBITAK bursu ile misafir öğretim üyesi olarak bulunduğu Rochester Üniversitesi Psikoloji Bölümünde “Mindfulness ve Psikolojik İhtiyaçlar” üzerine bir proje yapmıştır. Bu konu üzerine Uluslararası indekslerde taranan ve ulusal hakemli dergilerde makaleleri, ulusal ve uluslararası kongrelerde bildirimleri, kitap ve kitap bölümleri, yüksek lisans ve doktora düzeyinde vermiş olduğu dersleri, danışmanlığını yaptığı yüksek lisans ve doktora tezleri bulunmaktadır.

Mindfulness ve Şefkat ile ilgili 4 kitabın yazarıdır.

Sinan Canan ve Beyza Hakan ile TV360 ekranlarında Kayıt Dışı isimli programda Bundan Sonra için konuk olarak yer almıştır. Daha önce
Okan Bayülgen Haber Global’deki Muhabbet Kralı isimli programda Atalay’ı konuk etmiştir.

Zümra Atalay Evlimi?

Zümra Atalay’ın 26 Nisan 2002 doğumlu Ilgaz Özyeşil isminde bir kızı vardır. Eşi kim? sorusuda merak konusudur. Ancak evlimi? bekarmı? sorusunun cevabına ulaşılamamıştır.

Estetiksiz hali vb. bir çok hakkında araştırma yapılan güzel ismin ayrıca ekşi sözlükte de bir çok hakkında yorum bulunuyor.

Resmi instagram hesabı @zumratalay resmi twitter hesabı ise @ZumraAtalay ‘dır.
Zumra Atalay6

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz