Zeynep Anıl Tatdıran

Zeynep Anıl Tatdıran hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? eğitimi, oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1993 yılında İstanbul’da dünyaya gelen oyuncu, Haliç Üniversitesi mezunudur. Zeynep Anıl Tatdıran oyunculuk hayatına küçük yaşta başlamıştır. Çilek Mobilya’nın reklam filminde oynayan oyuncu; Dublaj sanatçılığı ve El Mankenliği de yapmaktadır. Boyu 1.60 cm, kilosu 43, göz rengi Kahverengi, burcu ise koç’tur.

2006 yılında Mehmet Akif Alakurt ve Cansu Dere’nin başrol oynadığı “Sıla” dizisinde Dilan rolüne hayat vermiştir. Doktorlar dizisinde de Ezgi karakterini canlandıran genç oyuncu, “Gecenin Kanatları” adlı sinema filminde de rol almıştır. 2009 yılında “Balkan Düğünü” adlı dizide de rol alan Zeynep Anıl Tatdıran, 2010-2011 yılları arasında “Küçük Kadınlar” dizisinin 3. sezonunda Öykü karakteri ile katılmış ve başarılı olmuştur. “Doksanlar” adlı nostaljik komedi dizisinde Özlem Tuncay karakterine hayat verirken, 2015 yılında Özcan Deniz’in yazdığı ve yönettiği “Sevimli Tehlikeli” adlı filmde Meltem karakterine hayat vermiştir. Meltem çok fazla arkadaşı olmayan, olamayan Zeliş’in en yakın arkadaşıdır. Ailesinin istekleri ve çok sevdiği arkadaşının mutluluğu arasında seçime sürüklenen bir genç kız.

Güzel oyuncu, Pilates, Paten, Futbol, Roller Skate, At Binmek, Fitness, Voleybol, Yüzmek ve Salsa gibi birçok aktivite ile ilgilenmektedir.

Rol aldığı diziler arasında;

(2013) Evlilik Okulu
(2011) İnsan Aldandı
(2005) Yağmur Zamanı
(2002) Sır Kapısı da yer almaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz