Cansu Dere

0

Cansu Dere hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? hangi sinema ve dizilerde rol almıştır? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

14 Ekim 1980 doğumlu manken ve oyuncu Cansu Dere Ankara’da dünyaya gelmiştir. Aile kökeni aslen Yunanistan göçmenliğine uzanmaktadır. Burcu Akrep, boyu 1.76 cm, kilosu ise 50’dir. İlkokul ve Ortaokulu İzmir’de tamamlayan Cansu Dere İzmir Vali Vecdi Gönül Lisesi ardından İstanbul Üniversitesi Arkeoloji Bölümü’nden mezun olmuştur.

Güzel oyuncu özellikle canlandırdığı Sıla ve Eyşan karakterleri ile hafızalarda yer edinmeyi başarmıştır.

2000 yılında Kanal D tarafından gerçekleştirilen Miss Turkey Güzellik Yarışması’nda 3. olmuş hemen akabinde profesyonel mankenlik hayatına adım atmıştır. Kısa süre bir çok ünlü modacının defilelerinde boy gösteren Cansu Dere ülkemizi yurtdışında birçok organizasyonda temsil etmiştir. 2002 ve 2003 yıllarında Paris’te defilelerde yer almış dünyaca ünlü fotoğrafçılar ile çalışmıştır.


Bir dönem L’Oréal Paris’in Türkiye yüzü olan güzel isim, aşk hayatında Cem Aydın, Okan Bayülgen ve Cem Yılmaz gibi isimlerle anılmıştır.

Güzel oyuncunun vücut ölçüleri ise 85-59-90’dır.

Ünlü ismin günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 1,4milyon civarındadır.

Cansu Dere hakkında kısa kısa bilgiler;

İçe dönük bir yapısı olan güzel isim, kalabalık ortamları tercih etmemektedir. Ama tanıdığı, sevdiği insanlarla sosyal olabildiğini söylemiştir. Hırslı olmadığını, buna tutkulu olduğu cevabını vermiş, doğayı, hayvanları ve çocukları çok sevdiğini, ama büyüklerin maalesef hepsini sevemediğini belirtmiştir. Televizyon sektöründen kazandığı ile hem seyahat, hem de mülke yatırım yapılabileceğini ancak, oturmadığı evlerinin olması ve arabalar gibi araçların ilgi alanında olmadığını, yatırımının kendisine, insanlara ve yaşadığı dünyaya olduğunu dile getirmiştir.

Siyaset ve gündemi pek takip etmediğini, artık filmin koptuğunu, genellikle doğayı, bilimi ve sanatı takip ettiğini belirtmiştir. Bir erkekte aradığı en önemli özellikler ise, bir zeka, iki akıl ve muhabbet kriterleridir.

2019 yılı itibariyle Fox Tv ekranlarında yayınlanan Ferhat ile Şirin isimli dizide Banu karakterin canlandırmaktadır. Dizide Ferhat karakterini Tolga Sarıtaş, Şirin karakterini ise Leyla Tanlar canlandırmaktadır.

Oynadığı diziler;

2003 – Alacakaranlık (Irmak Bozoğlu)
2004 – Avrupa Yakası (Konuk Oyuncu)
2004 – Metro Palas (Nazan)
2005 – Güz Yangını (Ceylan)
2006 – Kabuslar Evi: Takip (Esme)
2007 – Sıla (Sıla)
2009 – Altın Kızlar (Konuk Oyuncu)
2009 – Ezel (Eyşan Tezcan Atay)
2012 – Muhteşem Yüzyıl (Firuze)
2015 – Beyaz Gece (Yok)
2016 – Anne (Zeynep Güneş)
2018 – Şahsiyet (Nevra Elmas)
2019 – Ferhat ile Şirin (Banu)

Rol aldığı sinema filmleri;

2006 – Son Osmanlı Yandım Ali (Defne)
2009 – Acı Aşk (Oya Yılmaz Ataoğlu)
2009 – Yahşi Batı (Mary Lou)
2011 – Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm (Songül)
2012 – El Yazısı (Zeynep)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz