Cansu Dere

Cansu Dere uzun yıllar rol aldığı bir çok sinema ve dizi projesi ile başarılı bir kariyere sahip olmuştur. Güzel isim hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca oyunculuk kariyeri, oynadığı diziler, biyografi ve hayatı.

Cansu Dere Kimdir?

Cansu Dere manken, model, sunucu, sinema, film ve dizi oyuncusu. İlkokul ve Ortaokulu İzmir’de tamamlayan ünlü isim, İzmir Vali Vecdi Gönül Lisesi ardından İstanbul Üniversitesi Arkeoloji Bölümü’nden mezun olmuştur.

Güzel oyuncu özellikle canlandırdığı Sıla ve Eyşan karakterleri ile hafızalarda yer edinmeyi başarmıştır.

Cansu Dere Nereli?

Cansu Dere Ankara doğumlu, aslen ise aile kökeni Yunanistan göçmenliğine uzanmaktadır.

Cansu Dere Boyu, Kilosu

Cansu Dere 1.76 boyunda ve 50 kilodur.
Cansu Dere4 jpg
2000 yılında Kanal D tarafından gerçekleştirilen Miss Turkey Güzellik Yarışması’nda 3. olmuş hemen akabinde profesyonel mankenlik hayatına adım atmıştır. Kısa süre bir çok ünlü modacının defilelerinde boy gösteren Cansu Dere ülkemizi yurtdışında birçok organizasyonda temsil etmiştir. 2002 ve 2003 yıllarında Paris’te defilelerde yer almış dünyaca ünlü fotoğrafçılar ile çalışmıştır.

Bir dönem L’Oréal Paris’in Türkiye yüzü olan güzel isim, aşk hayatında Cem Aydın, Okan Bayülgen ve Cem Yılmaz gibi isimlerle anılmıştır.

Cansu Dere Kaç Yaşında?

Cansu Dere 43 yaşındadır. Doğum tarihi 14 Kasım 1980, burcu ise akrep’tir. Güzel oyuncunun vücut ölçüleri ise 85-59-90’dır.

Ünlü ismin günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 2.6milyon civarındadır.
Cansu Dere6 jpg
Hakkında Kısa Bilgiler:

İçe dönük bir yapısı olan güzel isim, kalabalık ortamları tercih etmemektedir. Ama tanıdığı, sevdiği insanlarla sosyal olabildiğini söylemiştir. Hırslı olmadığını, buna tutkulu olduğu cevabını vermiş, doğayı, hayvanları ve çocukları çok sevdiğini, ama büyüklerin maalesef hepsini sevemediğini belirtmiştir. Televizyon sektöründen kazandığı ile hem seyahat, hem de mülke yatırım yapılabileceğini ancak, oturmadığı evlerinin olması ve arabalar gibi araçların ilgi alanında olmadığını, yatırımının kendisine, insanlara ve yaşadığı dünyaya olduğunu dile getirmiştir.

Siyaset ve gündemi pek takip etmediğini, artık filmin koptuğunu, genellikle doğayı, bilimi ve sanatı takip ettiğini belirtmiştir. Bir erkekte aradığı en önemli özellikler ise, bir zeka, iki akıl ve muhabbet kriterleridir.

2019 yılı itibariyle Fox Tv ekranlarında yayınlanan Ferhat ile Şirin isimli dizide Banu karakterin canlandırmaktadır. Dizide Ferhat karakterini Tolga Sarıtaş, Şirin karakterini ise Leyla Tanlar canlandırmaktadır.

Cansu Dere Kaç Kere Evlendi?

Cansu Dere bekar’dır. Hiç evlenmemiştir. Özel hayatı ile sık sık gündeme gelen güzel ismin sevgilisi, evliliği gibi pek çok soru merak konusu ancak güzel oyuncu bekar olarak yaşamını sürdürmektedir. hiç evlenmemiştir.

İlk sunuculuk deneyimini Kanal D’deki Çocuk ve Müzik programı ile gerçekleştirmiştir.

Sevgilisi kim? sorusunun cevabıda günümüz itibariyle bilinmemektedir. Bir dönem dünya ve olimpiyat şampiyonu eskrimci Miles Chamley-Watson ile aşk yaşadığı belirtilmiştir. Ayrıca Cem Yılmaz ilede ismi anılmıştır. Son olarak birlikte rol aldığı oyuncu Kenan İmirzalıoğlu ile de aşk yaşadığı gibi haberlerle gündeme gelmiştir. Ancak asla aşk yaşamadık, bugünden sonra da yaşamayız açıklamasında bulunmuştur.

Oynadığı Diziler:

Alacakaranlık (Irmak Bozoğlu) (2003)
Avrupa Yakası (Konuk Oyuncu) (2004)
Metro Palas (Nazan) (2004)
Güz Yangını (Ceylan) (2005)
Kabuslar Evi: Takip (Esme) (2006)
Sıla (Sıla) (2007)
Altın Kızlar (Konuk Oyuncu) (2009)
Ezel (Eyşan Tezcan Atay) (2009)
Muhteşem Yüzyıl (Firuze) (2012)
Beyaz Gece (Yok) (2015
Anne (Zeynep Güneş) (2016)
Şahsiyet (Nevra Elmas) (2018)
Ferhat ile Şirin (Banu) (2019)
Sadakatsiz
Anne
Şahsiyet

Oynadığı Sinema

Son Osmanlı Yandım Ali (Defne) (2006)
Acı Aşk (Oya Yılmaz Ataoğlu) (2009)
Yahşi Batı (Mary Lou) (2009)
Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm (Songül) (2011)
El Yazısı (Zeynep) (2012)
Yahşi Batı
Son Osmanlı Yandım Ali
Karanlıkta Makyaj
Kabuslar Evi – Takip

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz