Yelda Özkurşun

Yelda Özkurşun hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Oynadığı diziler, eğitimi, kariyeri. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Bazı kaynaklarda 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldiği belirtilmekte olsada bu bilgi teyit edilememiştir. Ayrıca burcu, boyu ve kilosu gibi bilgilerine maalesef ulaşılamamıştır.

Çok küçük yaşlardan itibaren müzik, bale ve resim ile ilgilenen güzel oyuncu 16 yaşında kişisel gelişim alanını ilgi duymaya başlamış, 15 seneden uzun süredir bilinçaltı, yoga gibi alanlarda kendisini geliştirmiştir.

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Piyano Bölümü’nden mezun olmuştur. Mezuniyetin arıdndan oyunculuk dünyasına giriş yapan Özkurşun, İzmir Devlet Tiyatroları’nda izlediği bir oyun sonrasında sahnede olmaya karar vermiştir.

Farklı tiyatro oluşumlarında eğitimler almış, 2012 senesinde ise Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü kazanmış ve 2016 yılında başarı ile mezun olmuştur.

Yelda Özkurşun oyunculuk kariyeri;

“Hata” ve “Marshmellow” isimli 2 kısa filmde rol almıştır.

Küçük Ağa, Kurtlar Vadisi, Medcezir ve Şehrin Melekleri isimli dizilerin oyuncu kadrosunda yer almıştır. 2020 yılında ise Star Tv ekranlarında yayınlanan Sol Yanım isimli dizide rol almıştır. Dizi de Defne Samyeli‘nin canlandırdığı Asena karakterinin yakın arkadaşı Yelda olarak kariyerini sürdürmüştür. Güzel isim oyunculuğun yanı sıra piyano çalmakta, yoga ile ilgilenmekte, tiyatro hayatını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz