Defne Samyeli

Defne Samyeli manken, sunucu ve oyuncu kimliği ile ekran severler tarafından ilgi ile takip edilmektedir. Hakkında ise bir çok soru merak konusu olmaktadır. Özellikle yaşı, boyu, kilosu, özel hayatı ve fiziki özelliklerinin yanı sıra kızları ilede sıkça gündeme gelmektedir. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Defne Samyeli Kimdir?

Defne Samyeli manken, yazar, sunucu ve oyuncu olarak tanınmaktadır. Güzelliği ile büyülemeye devam eden başarılı isim İstanbul doğumludur. İstanbul Kasımpaşa Deniz Hastanesi’nde doğmuştur. Annesi otelcilik eğitimi alan Sendegül hanım’dır. Babası ise Amiral Haluk Bey’dir. Suhan adında bir erkek kardeşi vardır. Henüz 9 aylık iken konuşmaya başlamış ve 2.5 yaşında okumayı öğrenmiştir. Babasını henüz 13 yaşında iken yitirmiştir.

Defne Samyeli Nereli?

Defne Samyeli baba tarafından aslen İstanbul, anne tarafından ise Adana’lıdır. Küçükken kendisine sorulan İlerde ne olacaksın sorusunun cevabı ise hep şarkıcı olmuştur. İdolü ise hep hayranı olduğu Süperstar Ajda Pekkan‘dır.

Müziğe olan ilgisi nedeni ile ailesi tarafından TRT Çocuk Korosu sınavlarına katılımı sağlanmıştır. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinden yana kullanmak istemiş, ancak aynı üniversitenin Kimya Bölümünden mezun olmuştur. Okulu bölüm 1.si olarak tamamlamıştır.

1991 yılında Star Tv tarafından gerçekleştirilen, güzellik yarışmasında Türkiye 3.sü olmuştur. Yarışmanın ardından güzelliği ve diksiyonu ile dikkatleri üzerine çekmiş ve bir çok iş teklifi almıştır. İlk yıllarında, köşe yazarlığı ve haber sunuculuğu ile ekranlarda yer almaya başlamıştır. Güzelliği kadar sesi ilede hayranlarından tam not alan Defne Samyeli, Paramparça adlı dizide Dilara’nın koştuğu sahnede Son Arzum isimli şarkıyı seslendirmiştir.

Yayın hayatı boyunca yüzlerce ödül kazanmıştır. Bunlardan iki tanesi Uluslararası, New York Tv Festivals’da ard arda iki sene Dünyanın en ikinci Anchor’ı seçilmiştir. Kanal D, Show Tv, A Haber, ATV, Radikal, Güneş, Milliyet gibi gazete ve kanallarda programlar hazırlamış, sunmuş ve yazılar yazmıştır.
Defne Samyeli9

Defne Samyeli Boyu, Kilosu

Defne Samyeli 1.74 boyunda ve 59 kilodur.

Defne Samyeli Kaç Yaşında?

Defne Samyeli 51 yaşındadır. Doğum tarihi 1 Temmuz 1972, burcu ise yengeç’tir.

Defne Samyeli Evlimi?

1995 yılında Mimar Eren Talu ile evlenmiş ancak evliliği 2011 senesinde son bulmuştur. Bu evliliğinden Deren Talu ve Derin Talu isimlerinde iki kızı vardır.
Defne Samyeli8

Defne Samyeli Hakkında Gerçekler:

1 – Haber spikerliğini Türkiye’de farklı bir seviyeye çıkaran isimdir.

2 – Üniversiteyi bölüm 1.liği ile tamamlamıştır.

3 – 20 yıllık bir şan eğitimine sahip, öncesinde çıkarmış olduğu bir albümü bulunuyor.

4 – Güzelliği için genetik olarak şanslı olduğunu dile getirmiştir.

5 – Hayvansever kimliği ile tanınmaktadır.

6 – Fırsat buldukça spor yapmakta, meditasyon ve stres azaltıcı tekniklerle kendisini dinlendirmektedir.

7 – Vikipedia da daha önce hakkında yer alan bilgilerin hepsinin yanlış olduğu, daha sonra düzeltildiği belirtilmiştir.

8 – Aslen Malatyalı olduğu bilgisi yanlıştır. Defne Samyeli aslen İstanbullu Amiral bir baba ve Adana’nın Ramazanoğulları Ailesi’nden gelen bir annenin kızıdır.

9 – İlk evliliğini kendisinden 12 yaş büyük birisi ile yapmıştır.

10 – 18 yaşına kadar hiç makyaj yapmamıştır.

11 – Milli Eğitim’in kompozisyon yarışmalarından TÜBİTAK’ınkilere kadar birçok ödülü bulunuyor.

12 – Hem Edebiyat, hem de matematiği çok kuvvetlidir. Resim bursu da kazanmışlığı vardır.

Sol Yanım, Babam Sınıfta Kaldı, İstanbullu Gelin, Kurtlar Vadisi Pusu gibi diziler de rol almıştır.

Resmi instagram hesabı defnesamyeli ‘dir, günümüz itibariyle takipçi sayısı ise 877bin civarındadır.


1 Yorum

  1. Defne Samyeli başarılı, çok güzel, dik duruşlu, kültürlü, modern, örnek olacak kadar düzgün yaşayan, onurlu, gururlu bir Türk kadınıdır. Seni seviyoruz Defne..

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz