Yasemin Sakallıoğlu

Yasemin Sakallıoğlu sosyal medya üzerinden tanınmıştır. Kısa sürede dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış ve televizyon dünyasına adım atmıştır. Hayranları tarafından ise sıkça aslen nereli, boyu, kilosu, nerede yaşıyor gibi sorular ile merak edilmektedir. Kısaca hayatı ve biyografisi.

Yasemin Sakallıoğlu Kimdir? Nereli?

1988 yılının Mayıs ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İnternet fenomenlerinden Rizeli Yasemin, yada Karadenizli Yasemin olarak tanınmış, özellikle annesini taklit ettiği videoları ile ciddi bir hayran kitlesine ulaşmıştır. Baba tarafından aslen Sakarya, anne tarafından ise aslen Rize’lidir. Yaşantısını İstanbul Beykoz’da sürdürmektedir. Kısa sürede televizyon dünyasınında dikkatini çekmeyi başaran ünlü isim internet üzerinden yayınladığı videolar sayesinde oyunculuğa adım atan isimlerden olmuştur. Youtube macerası öncesinde bankacılık ve sigortacılık gibi meslekler ile ilgilenmiştir. Bir ara ilkokul arkadaşları ile bir parkta buluşmuş orada video çekmişlerdir. Annesinin taklidini yaparken çekilen videosu Youtube sitesine eklendikten 4 gün sona ana haberlere çıkmaya başlamıştır. Videosu Doğru koca nasıl seçilir başlığı ile yayınlanmıştır. Günümüze kadar 3 Milyon’a yakın izlenme elde etmiştir.

O dönem Youtube değil sadece Facebook hesabı olduğunu, ondada fotoğraflarını vs. sadece 13 kişinin falan beğendiğini dile getirmiştir. Yasemin Sakallıoğlu sabah 7.30 gibi ise kendisini ATV sabah haberlerinde görmüştür. Günümüzde ise instagram hesabında 4.7 Milyon takipçi sayısına sahiptir.

İdolü ise Perran Kutman‘dır. Evinde usta oyuncunun kara kalemle çizilmiş bir resminin olduğunu belirtmiştir. Oyunculuk ile birlikte Stand-up gösterileri ile tanınmaktadır. İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Oyunculuk Bölümü mezunudur.

Atv ekranlarında yayınlanan Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz oyuncuları arasında yer almış ve Lütfiye karakterini canlandırmıştır. Ayrıca 2018 senesinde Jet Sosyete dizisinde Kumsal karakteri ile kamera karşısına geçmiştir. Oyunculuk dünyasına giriş yapmış olsa da sosyal medya üzerinden yaptığı komik paylaşımları ile takipçilerine sürprizler yapmaya devam etmektedir.

Yasemin Sakallıoğlu Boyu, Yaşı, Evlimi? Eşi Kim?

Boyu 1.63 cm, kilosu 74, burcu ise Boğa’dır. 2021 yılı itibariyle başarılı isim 33 yaşındadır. 11 Mart 2021 tarihinde yönetmen Burak Yırtar ile evlenmiştir. Resmi instagram hesabını @yasemoz88 olarak kullanmaktadır.

3 Yorumlar

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz