Yaşar Şengül

Yaşar Şengül hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? aslen nereli? evli mi? oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1971 yılında dünyaya gelen Yaşar Şengül aslen Kayseri doğumludur. Bir kaç sene önce izleyici olarak gittiği Güldür Güldür Show programı’nda dikkatleri üzerine çekmiştir. Ali Sunal’ın sunduğu programda kendisine mikrofon uzatılmış, gülmesi ile bir anda tüm Türkiye’nin gündemine oturmuştur. Kahkahaları ile salonu inleten Şengül’ün videosu Youtube sitesinde 1 Milyon’un üzerinde izlenme sayısına ulaşmıştır. Video başlığı ise şu şekildedir, Hunharca Gülen Adam..

Yaşar Şengül kısaca hayatı;

Henüz 5 yaşında iken ailesi ile birlikte, doğup büyüdüğü Kayseri’den İstanbul’a taşınmıştır. İstanbul Kabataş Erkek Lisesi mezunudur. Uzun senelerdir matbaa işi ile ilgilenen Şengül Güldür Güldür Show programının ardından bir çok kanala davet edilmiştir. Kısa süre sonra ise bir çok tv kanalında sokak röportajı, talk show vb. programlar yapmış, tiyatro gösterileri ve reklam filmlerinde yer almıştır. Cengiz Küçükayvaz‘dan oyunculuk ve tiyatro üzerine ders, eğitim almıştır.

Sinema dünyasına da giriş yapan ünlü isim ilk sinema oyunculuk deneyimini Olur Olur isimli film ile gerçekleştirmiştir. Umudun Kıyısında adlı film ile birlikte, bir kaç film de daha rol almıştır. En son rol aldığı sinema filmi ise Çift’lik Bank Tosun Firarda olmuştur. İlerleyen süreçte Haluk Bilginer, Uğur Yücel ve Şener Şen gibi usta isimlerle aynı projede rol almak istemektedir.

TC. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi 15. Troya Kariyer Günleri kapsamında Yılın En İyi Gülen Adamı ödülü verilmiştir. Motosiklet kullanmayı seven ünlü isim en son motosikletini çaldırmıştır. Ancak buna rağmen gülmekten, kahkaha atmaktan kendisini alamamıştır. Ayrıca futbolu takip etmekte, okumaktan keyif almakta, özellikle ekonomi ve tarih.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz