Ülkü Duru

Ülkü Duru Ruhun Duymaz isimli dizi için kamera karşısına geçmiştir. Başarılı oyuncu hakkında merak edilenler. Kısaca oyunculuk kariyeri, biyografi ve hayatı.

Ülkü Duru Kimdir?

Ülkü Duru tiyatrocu, sinema, film ve dizi oyuncusu. Henüz 5 yaşında Belediye Konservatuvarı Bale Bölümünde eğitim almaya başlamıştır. İstanbul Beyoğlu Özel Sainte Pulchérie Fransız Lisesi ardından Şişli’de özel Fransız Lisesi olan Notre Dame de Sion Lisesi’nden mezun olmuştur. O süre içinde Konservatuvar’ın Tiyatro Bölümü’nü de tamamlamıştır. Okurların büyük beğeni ile takip ettiği yazar Orhan Duru ile kardeştir.

İstanbul Devlet Tiyatrosu Oyuncuları arasında yer alan ünlü isim, Yangın Duası ve Kır isimli tiyatro oyunlarında sahne almıştır. İyi Seneler Londra adlı film’de Zuhal Olcay ile başrolü paylaşan isim olmuştur. 2012 senesinde ise Son adlı dizide Feride karakteri için kamera karşısına geçmiştir.

Bir dönem işletmecilik ile ilgilenen Duru, yakın arkadaşı Derya Alabora ile birlikte Cafe Nisvan isimli bir mekanın işletmeciliğini üstlenmiştir. Bu mekan kapandıktan sonra Baykuş Cafe Barı açmış, ayrıca 5 ortak ile birlikte açtığı spor salonlarını işletmiştir.
ulke duru jpg

Ülkü Duru Kaç Yaşında?

Ülkü Duru 58 yaşındadır. Doğum tarihi 24 Ağustos 1965, burcu ise başaktır.

Evli olan ünlü oyuncu, yine ekranların yakından tanıdığı ünlü isim İştar Gökseven ile evlidir. Yaşamak Denen Bu Zahmetli İş isimli tiyatro oyununda eşi İştar Gökseven ile birlikte sahne almıştır. Ünlü çiftin, 30 yılı aşkın süredir mutlu birliktelikleri sürmektedir.
ulku duru3 jpg
Özellikle rol aldığı Eşkiya sinema filmi ve Aliye dizisinde canlandırdığı Nusret karakteri ile ekran severlerin büyük beğenisini kazanmıştır. İlk rol aldığı sinema filmi 1971 senesinde rol aldığı Sinderella Kül Kedisi, ilk rol aldığı dizi ise 1989 senesinde rol aldığı Samanyolu isimli dizi olmuştur. 2023 yılında Ruhun Duymaz isimli dizinin oyuncu kadrosuna Ayla karakteri ile dahil olmuştur.

Salak Milyoner, Eşkiya, Yazı Tura, Yabancı, Pek Yakında, Olanlar Oldu, Hayalet Dayı, Bursa Bülbülü, Dört Köşeli Üçgen ve Yol Arkadaşım 2 gibi bir çok sinema filminde rol almıştır. Ayrıca Kaygısızlar, Bizim Çocuklar, İkinci Bahar, Çocuklar Duymasın, Aliye, Doktorlar, Sınıf, Avrupa Yakaı, Şubat, Kızlarım İçin, Kaderimin Oyunu, Seni Kimler Aldı ve Ruhun Duymaz rol aldığı bir kaç dizidir.

Resmi instagram hesabı @ulkuduru1 ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz