KimNereli.net

Turgay Güler

Turgay Güler Kimdir?

Turgay Güler
Gerçek adı: Turgay Güler
Doğum Tarihi: 1975 (45 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli
Meslek: Gazeteci Muhabir Sunucu Yazar
Doğum yeri: İstanbul

Turgay Güler Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Turgay Güler son dönemlerde televizyon ekranlarında yayınlanan bir çok başarılı programın altına imzasını atmaktadır. Peki aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? programları nelerdir? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1975 yılında dünyaya gelen Turgay Güler İstanbul doğumlu, aslen ise Malatya nüfusuna kayıtlıdır. Günümüzde Ülke Tv ekranlarında yayınlanmakta olan Sıradışı adlı programı hazırlamakta, sunmakta ve yönetmektedir.

2006 senesinde televizyon ekranlarında yayınlanan programlara katılarak yayıncılık hayatına adım atmıştır. O dönemde gazetecilik te yapan başarılı isim özellikle ekran severler tarafından Kanal 7 ekranlarında yapmış olduğu programlar ile tanınmıştır. Daha sonra kariyerine Güneş Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği ile devam etmiştir.

Açıklamaları, yorumları ve söylemleri ile dikkatleri üzerine çeken Turgay Güler günümüze kadar bir çok gazetede muhabir olarak görev yapmıştır. Ayrıca polis muhabiri olarak gece gündüz çalışmış, hem mektepli, hem de alaylı olarak mesleğini sürdürmüştür. Henüz çok genç yaşlarında iken kariyer basamaklarını hızla tırmanmış ilerleyen süreçte Ülke Tv’de Sıradışı programı ile ekranların başarılı isimleri arasına adını yazdırmıştır. Programa Prof. Dr. Mehmet Çelik’te yorumcu olarak katkı sağlamaktadır.


Akşam Gazetesinde ise yazmaya başlamış uzun süre Akşam Gazetesi bünyesinde yazarlık yapmıştır.

Evli ve bir evladı olan başarılı gazeteci, sunucu kariyerine televizyon ekranlarında sunduğu programlar ile devam ettirmektedir.

15 Temmuz 2016 tarihinde yapılmak istenen darbe’de ise minarelerden ezan ve salaların yükselmesi ve belediye araçlarının tankların önüne çekilmesi fikri de Güler’e aittir. Onun çağrısının ardından hem belediyeler, hem de Diyanet harekete geçmiştir. Olayların seyri ise onun çağrısı sayesinde farklı bir hal almış ve değişmiştir.

Kitapları;

Mehdix
Sır Küpü & Kaos Teorisi
Mehdix & Olasılık Teorisi
Ruhlar Kuyusu – Gerçeklik Teorisi

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Turgay Güler
Gerçek adı: Turgay Güler
Doğum Tarihi: 1975 (45 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Evli
Meslek: Gazeteci Muhabir Sunucu Yazar
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

473.830 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

416.040 kez okundu

3.

Beren Saat

415.300 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

357.489 kez okundu

5.

Tarık Akan

306.360 kez okundu

6.

Tarkan

252.150 kez okundu

7.

Volkan Demirel

235.909 kez okundu

8.

Emre Mor

211.237 kez okundu

9.

Ersay Üner

207.476 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

206.728 kez okundu