Tuğçe Altuğ

Tuğçe Altuğ Kahraman Babam Zehra karakteri ile oyunculuk kariyerini sürdürmektedir. Başarılı oyuncu hakkında merak edilen soruların cevapları. Kimdir? aslen nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? evli mi? Oynadığı sinema ve diziler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Tuğçe Altuğ Kimdir? Nereli?

1987 yılının Nisan ayında dünyaya gelen güzel oyuncu İstanbul doğumludur. Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü’nü bitirmiştir. Ardından Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Oyunculuk Bölümünden mezun olmuştur. İlk profesyonel oyunculuk kariyerine 2010’da Dot’ta Punk Rock adlı oyunda Lily başrol karakteri ile adım atmıştır. Daha sonra İkincikat Tiyatrosunda Küçük ve Dot Tiyatro’da Makas oyunlarında yer almıştır.

2016 senesinde Kabileler isimli oyunda Sylvia rolü ile Afife Tiyatro Ödüllerinde Yılın en iyi yardımcı Kadın oyuncusu. Sadri Alışık Tiyatro ödüllerinde ise yardımcı rolde en başarılı kadın oyuncu seçilmiştir.

Bugüne kadar Küçük Sırlar, Sen de Gitme, Uçurum, Evlerden Biri ve Yılanların Öcü isimli dizilerin yanı sıra Elma Dersem Çıkma, Meşakkat ve Karısı (kısa metraj), Kaybedenler Kulübü ve Dünyanın En Güzel Kokusu isimli sinema filmlerinde rol almıştır. 2021 senesinde Show Tv ekranlarında yayınlanan Kahraman Babam isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizi de Zehra karakterini canlandırmıştır. Dizide Görkem Sevindik, Ushan Çakır, Aslı Orcan ve Nilay Deniz gibi isimler de rol almıştır.

Tuğçe Altuğ Boyu, Kaç Yaşında? Evli mi?

Boyu 1.67 cm, kilosu 53, burcu ise boğa’dır. 2021 yılı itibariyle yaşı 34’dür. Uzun süre birliktelik sürdürdüğü yönetmen Tolga Karaçelik ile evlidir. Nikah 2018 yılında Bozcaada gerçekleşmiştir. @tugce.altug olarak kullandığı resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı günümüz itibariyle 17,9bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz