Aslı Orcan

0

Aslı Orcan rol aldığı bir çok sinema ve dizi ile dikkat çekmiştir. Güzel oyuncu hakkında ise ekran severler tarafından bir çok sorunun cevabı merak ediliyor. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Hangi sinema ve diziler de rol aldı? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Aslı Orcan Kimdir?

Aslı Orcan tiyatrocu, sinema, film ve dizi oyuncusu. Babasını uzun yıllar önce kaybetmiştir.

Ege Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Halk Dansları bölümü mezunudur. Halk danslarının yanı sıra bale, modern dans, müzik ve oyunculuk gibi komple bir eğitim almıştır. Eğitim hayatının ardından İstanbul’a taşınarak oyunculuk okumuştur. Üniversite 3. sınıfta iken ifade jimnastiği dersi almaya başlamıştır. Hiç konuşmadan, beden dili ile duyguları anlatmayı amaçlayan bir ders olduğunu, yaptığı egzersizlerde farklı insanlara bürünebilme fikrinden etkilendiğini ve oyuncu olmasında da bunun büyük bir etken olduğunu dile getirmiştir.

Aslı Orcan Nereli?

Aslı Orcan doğma büyüme aslen Aydın’lıdır.

Aslı Orcan Kaç Yaşında?

Aslı Orcan 44 yaşındadır. Doğum tarihi 27 Mayıs 1980, burcu ise ikizler.

Aslı Orcan Boyu

Aslı Orcan 1.70 boyundadır.

Bir dönem profesyonel olarak dansçılık yapmıştır. 16 Ağustos 2014 tarihinde ünlü oyuncu Yetkin Dikinciler ile evlenmiştir. Bu evliliğinden 2018 doğumlu Lal isminde bir kızı vardır.

Hakkında Gerçekler:

1 – Sevdiklerine sahip çıkan birisidir ve sevdiklerinin mutsuz olmalarına asla dayanamayacak bir yapıya sahiptir.

2 – Sahip olduklarının kıymetini bilen ve sık sık şükreden birisidir. Annesi çalıştığı için anneannesi tarafından büyütülmüştür.

3 – Huzur’un tarifini şu şekilde yapmıştır. “Mutlu olabilmenin yolu beklentisiz olmaktan geçer. Huzur da insanın sığınabileceği yer; annenin dizi, bazen sevgilinin koynu, köpeğinin kokusu, bazen gün batımı, bazen de sette içtiği sıcacık bir çay.”

4 – İstanbul’a ilk geldiğinde İstanbul Taksim’de çantasını çaldırmıştır. Çantasında hafta sonu Aydın’a döneceği uçak bileti, evinin anahtarı, bankaya saatinde yetişemediği için yatıramadığı kira ve cep telefonu bulunmakta idi.

5 – Aslı Orcan eşi Yetkin Dikinciler ile Aile Saadeti dizisi ile tanışmıştır.

Karadayı, Kurt Seyit & Şura, Medcezir, Hekimoğlu, Çapkın, Kaybolan Yıllar, İki Yabancı, Yemin, Ateş ve Barut, Aile Saadeti, Cam Kırıkları ve Bana Sevmeyi Anlat gibi bir çok projede rol almıştır.

Resmi instagram hesabı @asliorcandikinciler ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz