The SCND

0

The SCND R&B/Rap sanatçısı, prodüktör ve söz yazarı’dır. Kimdir? kaç yaşında? nerede doğdu? burcu ne? gerçek adı ne? Hakkında tüm merak ettikleriniz haberimizin devamında.

The SCND Kaç Yaşında? Nerede Doğdu?

Gerçek adı Ege Peşkircioğlu’dur. 14 Ocak 1998 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen ünlü ismin burcu ise oğlak’tır.

The SCND Kimdir? Aslen Nereli?

14 Ocak 1998’de Ankara’da dünyaya gelen R&B/Rap müzik sanatçısı Ege Peşkircioğlu, bilinen sahne adıyla The SCND, müzik yapımcılığı ve söz yazarlığına 2015 yılında başladı. Uzun bir süre boyunca rock müzikle ilgilenip sahne sanatçılığı yaptıktan sonra 2019’da Donnie V ismiyle birçok projeye imza atan sanatçı, 2020 yılında, The SCND adı altında yayımladığı çıkış albümü “Rabbitface” ile yeteneğini yurtdışında da kanıtlamayı başardı. En beğenilen teklileri “Mellow”, “Call Me Rabbitface” ve “A Place for No Angel” oldu.

Günümüzde, 2021’de, lise arkadaşı Da’Hakan ile kurduğu Daydreamers & Nonsmokers grubu ile müzik hayatına devam etmektedir. Grup bünyesinde “The Heat”, “Dance for the Money” ve “Daydreamers” gibi teklilere imza atarak müzik dilinin İngilizce olmasına rağmen yerel de dahil olmak üzere basında dikkat çekiyor ve çoktan birçok dinleyicinin kulağını yakaladı.

Müzik kariyeri dışında eğitimine Bilkent Üniversitesi İletişim Tasarım bölümünde devam etmektedir. Eğitiminde kendine kattıklarını müzik kariyerinde bir avantaja çevirerek Deaf Bunny Co isimli video prodüksiyon şirketini kurdu ve müzik videolarını kendi şirketinin yapımıyla çıkartmaktadır.

Youtube (Daydreamers & Nonsmokers):
Youtube
Spotify (Daydreamers & Nonsmokers):
Spotify
Apple Music (Daydreamers & Nonsmokers):
Apple

İlginizi Çekebilir :   Gülden Karaböcek

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz