Da’Hakan

0

Da’Hakan Rap sanatçısı ve söz yazarı’dır. Peki kimdir? kaç yaşında? nerede doğdu? burcu ne? gerçek adı ne? Hakkında tüm merak ettikleriniz haberimizin devamında.

Da’Hakan Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Gerçek ismi Onat Yiğit olan ünlü isim 20 Ocak 1998 tarihinde Bartın’da dünyaya geldi ve Oğlak burcu’dur. Çocuk yaşta eğitimi için Ankara’ya taşınan sanatçı, o yaşlarından beri Hip Hop
kültürünün önemli şehirlerinden birinin içinde, partiden partiye Hip Hop’un büyüsüne kapıldı ve kendi sözlerini yazmaya başladı. 2015 yılında yetenekli müzik yapımcısı Yiğit Koç ile birlikte oluşturdukları BDG isimli grubuyla müzik kariyerine başladı. 2018 yılında BDG grubuyla çıkarttığı “Truths 101” albümüyle piyasaya giriş yaptıktan sonra Ankara’da adını duyurdu.

2019 yılında ilk solo albümü “Okumuş Rapçi” ve sonrasında popüler şarkılarından “Yak” ı çıkarttı. 2020 yılında ise bir diğer popüler teklisi “Vettel” i çıkarttı.

Günümüzde, 2021’de, lise arkadaşı The SCND ile kurduğu Daydreamers & Nonsmokers grubuyla müzik hayatına devam eden Da’Hakan, grup bünyesinde “The Heat”, “Dance for the Money” ve “Daydreamers” gibi teklilere imza atarak müzik dilinin İngilizce olmasına rağmen yerel de dahil olmak üzere basında dikkat çekiyor ve çoktan birçok dinleyicinin kulağını yakaladı.

Müzik kariyerine devam ederken TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde Nanoteknoloji Bölümünden 2020’de mezun oldu. Ayrıca okulunun radyosunda sunduğu Hip Hop programı “Beat Lütfen” ile çeşitli ve değerli sanatçıları ağırladı.

Youtube (Daydreamers & Nonsmokers):
Youtube
Spotify (Daydreamers & Nonsmokers):
Spotify
Apple Music (Daydreamers & Nonsmokers):
Apple

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz