Sultan Özcan

Sultan Özcan 2023 yılında Pervin Buldan ve Mithat Sancar’ın aday olmayacaklarını açıklamalarının ardından HDP’nin 4’üncü Olağanüstü Kongresi’nde HDP Eş Genel Başkanlıklarına Cahit Kırkazak ile birlikte seçilen isim olmuştur. Hakkında merak edilenler, Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sultan Özcan Kimdir?

Sultan Özcan devlet memuru, siyasetçi, HDP Eş Genel Başkanı. Çukurova Üniversitesi’nde Devlet Memuru olarak çalışmıştır. 12 sene devlet memuru olarak çalışan Özcan, daha sonra özel sektörde çeşitli alanlarda çalışmıştır. Ayrıca Sendika ve Dernek Yönetimlerinde görev almıştır.

Sultan Özcan Nereli?

Sultan Özcan Kayseri’nin Develi İlçesi’nde dünyaya gelmiştir. Daha sonra ailesi ile birlikte Adana’ya yerleşmiştir.

Kadın, emek ve ekoloji mücadelesi içinde yer alan Özcan, 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri HDP 25. Dönem Milletvekili Adayı’dır. 2023 yılında ise Cahit Kırkazak ile birlikte Halkların Demokratik Partisi (HDP) ve Yeşiller ve Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Eş Genel Başkanı olmuştur.
sultan ozcan2 jpg
İki dönem STK ve Siyasi Partilerle İlişkiler Komisyonu Eş Sözcüsü olarak HDP MYK üyeliği yapmıştır.

Sultan Özcan Evlimi?

Sultan Özcan, evli ve iki çocuk annesidir. Eşi de HDP üyesidir. Özcan, ailesiyle birlikte Adana’da yaşıyor.

Sultan Özcan evli mi?

Sultan Özcan evlidir ve iki çocuğu vardır. Eşininde HDP Üyesi olduğu belirtilmekte, ancak eşi ile ilgili herhangi bir bilgiye ulaşılamamıştır. Günümüz itibariyle ailesi ile birlikte yaşantısını Adana’da sürdürmektedir.

Resmi twitter hesabı @sultanozcanhdp ‘dir. Resmi facebook hesabı ise @sultanozcan38 ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz