Süleyman Kara

Süleyman Kara 2022 yılında TRT1 ekranlarında yayınlanan Balkan Ninnisi isimli dizi için kamera karşısına geçmiştir. Yakışıklı oyuncu hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Süleyman Kara Kimdir?

Süleyman Kara oyuncu kimliğinin yanı sıra, tiyatrocu ve yönetmen olarak ta çalışmalar gerçekleştirmektedir. 2018 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur.

2014 yılından bu yana, Craft Tiyatro bünyesinde oyuncu olarak bir çok tiyatro oyunu için sahneye çıkmış, ayrıca tiyatro yönetmenliği yapmıştır.

Üniversite öğrencilik döneminde, gerçekleşen, Türkiye Üniversiteler arası tiyatro festivalinde Sıfır Derecede Aşk isimli oyunu ile ödül kazanmıştır.

Maalesef hayranları tarafından merak edilen boyu, kaç yaşında? sevgilisi kim? aslen nereli? gibi soruların cevaplarına henüz ulaşılamamış, araştırılmaktadır.
Suleyman Kara4

Oynadığı Diziler:

2022 yılında Balkan Ninnisi adlı dizi de Mustafa karakterini canlandırmıştır. Dizi de ayrıca Mustafa Jasar, Bedia Begovska, Elyesa Kaso, Slagana Vujosevik, Erdal Özyağcılar, Özlem Türkad, Merih Öztürk, Emre Bey, Gözde Çığacı, Hakan Boyav, Deniz Gürkan, Erman Saban, Sarp Bozkurt ve Kaan Turgut gibi isimler de rol almıştır.

Balkan Ninnisi (Mustafa) 2020

Tiyatro Oyunları:

Kalp (Oyuncu) – 2018
Küçük Prens (Oyuncu) – 2016

Deniz Dalgıç Menajerlik bünyesinde oyunculuk çalışmalarını sürdüren başarılı oyuncu resmi instagram hesabını @seekara ismi ile kullanmaktadır.
İlk göz ağrımız dediği Çatı isimli tiyatro oyununda yönetmenlik yapmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz