Hakan Boyav

Hakan Boyav son dönemde Teşkilat isimli dizide canlandırdığı Tövbekar karakteri ile büyük ilgi uyandırmıştır. Usta oyuncu hakkında hayranları bir çok sorunun cevabını araştırıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Hakan Boyav Kimdir?

Hakan Boyav tiyatro kökenli bir oyuncudur. Tiyatrocu, sinema, film ve dizi oyuncusu Boyav, 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunudur. Uzun seneler tiyatrolarda yer almıştır. Tiyatro ve oyunculuğun yanı sıra karikatür ile ilgilenen usta oyuncunun 2 kişisel sergisi bulunmaktadır.

1988 senesinde, Diyarbakır Devlet Tiyatrosu kurum ekibinde görev alan Boyav o yıldan 1993 senesine kadar yine aynı tiyatro bünyesinde görevini sürdürmüştür. Daha sonra 2003’e kadar Antalya Devlet Tiyatrosu, sonrasında ise Ankara Devlet Tiyatrosu’nda görev almaya başlamıştır. Günümüzde de Ankara Devlet Tiyatrosu kadrolu sanatçısı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Profesyonel olarak karikatür ile ilgilenen usta oyuncunun, bir albümü, ulusal ve uluslararası birçok ödülü ve adaylıkları bulunuyor.

2002’den beri aktif olarak oyunculuk dünyasında yer almakta, çeşitli sinema ve televizyon dizi çalışmalarında rol almaktadır. En son Teşkilat isimli dizide Tövbekar karakterini canlandırmış, diziden kendi isteği ile ayrılmıştır. Gelecek sezonda yeni bir projede rol alacağını açıklamıştır. Kurtlar Vadisi ve Payitaht Abdülhamid gibi bir çok başarılı projede rol almıştır.
hakan boyav3

Hakan Boyav Nereli?

Hakan Boyav aslen İzmir Ödemiş’lidir. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @hakan_boyav ‘dır. Boyu 1.86 cm, kilosu ise 82’dir. Ünlü oyuncunun bir çok kaynakta evli olduğu belirtiliyor, ancak özel hayatı ile ilgili hiç bir bilgi bulunmamaktadır.

Sosyal medya hesaplarındanda anlaşılacağı üzere sıkı bir Ankaragücü futbol takımı taraftarıdır.

Usta oyuncunun bugüne kadar rol aldığı bazı sinema ve diziler ise şu şekildedir.

Balkan Ninnisi (Daniel)
Payitaht Abdülhamid (Mahmut Paşa
Kış Güneşi (Kadim
Hanımın Çiftliği
Cingöz Recai
Gece Gündüz
Kalpsiz Adam
Kurtlar Vadisi Pusu
Kara
Dağlar Delisi
Fırtına
Hırsız Polis
Kaporta Yakup
Seher Vakti
AvniArap Saçı

Hakan Boyav Kaç Yaşında?

Hakan Boyav 60 yaşındadır. Doğum tarihi 10 Ocak 1964, burcu ise oğlak’tır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz