Seyfullah Hacımüftüoğlu

Seyfullah Hacımüftüoğlu son dönemde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun görevinden istifa etmesi sonucunda yerine geçebilecek isimlerden birisi olarak medyanın gündeminde yer almıştır. Peki aslen nereli? eğitimi, çalışmaları nelerdir? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1960 senesinde aslen Trabzon’un Çaykara İlçesi’nde dünyaya gelen Seyfullah Hacımüftüoğlu, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunudur, 1984 senesinden mezun olmuştur.

1985 senesinde memleketi Trabzon Valiliği’nde Kaymakam olarak göreve başlamıştır.

Seyfullah Hacımüftüoğlu Kaymakamlık görevleri;

Sakarya – Taraklı Kaymakamlığı,
Hakkari – Şemdinli Kaymakamlığı,
Kastamonu – Doğanyurt Kaymakamlığı,
Şanlıurfa – Ceylanpınar Kaymakamlığı,
Denizli – Serinhisar Kaymakamlığı,
Manisa – Akhisar Kaymakamlığı.

2005 senesinde Devlet Personel Başkanlığı Başkan Yardımcılığı’na atanmış, 2007 ve 2009 yılları arasında Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Aynı zamanda bu görev ile beraber, Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Başkanlığını görevini de sürdürmüştür.

Valilik;

Hacımüftüoğlu, 29 Ağustos 2009 tarihinde ise Rize Valisi olarak atanan isim olmuştur. 19 Mayıs 2012 tarihli kararname ile İçişleri Bakanlığı Müsteşarlığı, sonrasında ise 16 Eylül 2014 tarihinde Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Genel Sekreterliği görevine atanan isim olmuştur.

Evli ve iki çocuk babası Hacımüftüoğlu en son Süleyman Soylu‘nun yerine İçişleri Bakanı olarak atanabilecek isimler arasında gösterilmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz