Serkan Özcan

Serkan Özcan Gelecek Partisi Sözcüsü’dür. Son dönemlerde tv ekranlarında katıldığı programlar ile ekran severler tarafından merak edilen bir isim olmuştur. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Serkan Özcan Kimdir? Nereli?

Serkan Özcan 1977 yılında dünyaya gelmiştir. Doğma büyüme aslen Konya’lıdır. (ODTÜ) Orta Doğu Teknik Üniversitesi iktisat Bölümü’nden başarı ile mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından Merkez Bankası bünyesinde uzman ve BDDK’da Başkanlık Danışmanlığı gibi görevlerde bulunmuştur. Amerika Birleşik Devletleri’nde University of Illinois at Urbana-Champaign’de Finans alanında yüksek lisans yapmıştır.

Serkan Özcan Kariyeri:

Geçmişten günümüze Ulusal ve Uluslararası yatırımcılara stratejik ve ekonomik konularda danışmanlık hizmetleri sunmuştur. Ayrıca ülkemize yönelik fırsatlar konusunda yol göstermek amacı ile 2015 sene sonu, Turkey Macro View (TMV) Consulting’i kurmuştur. Günümüzde de yine burada kurucu ve genel müdür olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Çalışma Hayatı:

2012 ve 2015 döneminde Odea Bank A.Ş. bünyesinde Ekonomik Araştırmalar ve Stratejik Planlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı.
2010-2012 Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O’da Başekonomist.
Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O’da çalıştığı dönemde, Vakıf Portföy A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği.
2006 ve 2009 yılları arasında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkan Danışmanı.
1999 ve 2006 yılları arasında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nda Bankacılık ve Finans Kuruluşlar Genel Müdürlüğü Uzmanı.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilmektedir. Evli ve 3 çocuk babası Serkan Özcan, son dönemde ise Gelecek Partisi sözcüsü olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Gelecek Partisi Genel Başkanı ise Ahmet Davutoğlu‘dur.

Resmi twitter hesabını @serkanozcan1 kullanıcı ismi ile kullanmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz