Serhan Asker

Serhan Asker günümüzde Halk Tv ekranlarında yayınlanan Siyaset Kültürü adlı programı hazırlayıp sunmuştur. Günümüzde ise yine Halk Tv ekranlarında Görkemli Hatıralar adlı program ile kariyerini sürdürmektedir. Hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Serhan Asker Kimdir?

Serhan Asker gazeteci, sunucu, muhabir ve yazar. İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini Gaziantep’te tamamlamıştır. Ardından Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından Almanya’da siyaset muhabirliği dalında master yapmış, 1995 senesinde Milliyet Gazetesi ile gazeteciliğe başlamıştır. Ardından TRT Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkanlığı’nda politika muhabiri olraak televizyon haberciliğine adım atmıştır. Ardından Ekonomi muhabirliği ve spor muhabirliği yapmıştır.

Serhan Asker Nereli?

Serhan Asker Hatay’lıdır. Baba tarafından aslen Hatay İli nüfusuna kayıtlıdır.

Serhan Asker Kaç Yaşında?

Serhan Asker 49 yaşındadır. Doğum tarihi 1974, doğum yeri Hatay.
Serhan Asker gorkemli hatirala
Formula 1, Avrupa Futbol Şampiyonası, Dünya Kupası ve Şampiyonlar Ligi programlarının yapım ve sunumunu gerçekleştirmiş, özellikle Formula 1 ve futbolun unutulmaz isimleri ile gerçekleştirdiği röportajlar ile büyük başarılara imza atmıştır.

2001’de RTGD tarafından haber – röportaj dalında Televizyon Oscarı ile ödüllendirilmiştir. 2012’de TSYD tarafından düzenlenen yarışmada, Euro 2012’ye Doğru programı ile 1.lik, 2014 te ise Rio Yolu programı ile 2.lik ödülünün sahibi olmuştur.

2015’te TGC tarafından Hürriyet gazetesindeki Ambarda Doğdu Önce Kadınları Kurtardı isimli çalışması ile büyük beğeni kazanmıştır. Uzun süredir ise Hürriyet Gazetesi bünyesinde köşe yazarlığını sürdürmektedir.

En son çocukluk yıllarını konu alan öyküler yazıp, dedesinin hayatını ve büyük aşkını anlatan bir roman hazırladığı belirtilmektedir. 2004 senesinde Kemal Derviş’in 18 aylık görevini anlatan Krizden Çıkış ve Çağdaş Sosyal Demokrasi kitabına Yusuf Işık ile birlikte imzasını atmıştır. 2017 yılında ise Efsanevi isimlerle konuşup, gözlem ve deneyimlerini de katarak hazırladığı Efsane Değil İnsanım isimli kitabı tüm okur severlerden tam not almıştır.

Bu kitabı ile ilgili Şenes Erzik şu sözleri dile getirmiştir. “Serhan Asker, benim için sporun güzelliklerini duygu dolu ifadelerle eserleştiren bir heykeltıraş. Efsanevi isimlerle konuşup, gözlem ve deneyimlerini de katarak hazırladığı bu eser bana göre dünya çapında. Bu kitabın İngilizcesi de şart.”

Günümüzde Halk Tv ekranlarında Siyaset Kültürü isimli program ile birlikte Serhan Asker’le Pazar Sohbeti programını sunmaktadır. Program’ın konusu ise edebiyat, tarih, felsefe ve sanat üzerinedir. Sunduğu hazırladığı programların yanı sıra Halk Tv’de Genel Yayın Koordinatörü (Yönetmeni) olarak çalışmıştır. Daha sonra Halk TV Genel Yayın Yönetmenliğinden istifa ettiğini duyurmuştur.

Serhan Asker Evlimi?

Serhan Asker 2016 yılında Gizem Hanım ile evlenmiştir. Ancak 2019 yılının Haziran ayında resmi olarak ayrıldıkları açıklanmıştır.

1 Yorum

  1. Serhan Asker halk tv deki hafta sonu programlarinizi buyuk bir ilgi ve sevgi ile izliyorum. Sizi kutlarim.
    Yalniz bu haftaki programinizda Sayin Timur Selcuk icin ozel program yapmanizi dilerdim. Gercekten cok ozel bir bestecidir. Cok ozel bir muzisyendir. Degerli bir kisiliktir. Allah rahmet eylesin ISIKLARDA
    DINLENSIN.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz